Yaşlı LGBTİ Bireylerin Hayatlarına Bir Bakış : “Gen Silent”

Sinema & Film 10 Kasım 2015
Yaşlı LGBTİ Bireylerin Hayatlarına Bir Bakış : Gen Silent

Lawrence Johnson sevgilisi Alexandre Rheaume ile ilgilenirken Eşcinsel Hakları evrensel anlamda günden güne daha iyi noktalara geliyor olsa da, çoğumuz için görünür olmak / kendin olmak maalesef ki yanında hayata karşı bir çok zorlu mücadeleyi de getirmekte. Gençlik dönemlerinde hayata karşı daha çevik oluşumuz ya da belki de hayatımızda köklü değişiklikleri daha kolay yapabiliyor olmamız bu süreci daha kolay atlatmamızı sağlayabiliyor, peki ya ileri dönemi?

Yaşlanmak insanoğlunun şüphesiz en büyük korkularından birisi, heteroseksüel bir bireyin yaşlılık dönemlerine dair korkularını iki ile çarpın, işte o zaman LGBTİ bir bireyin en azından korkularının minimum değerini bulmuş olursunuz. Çünkü hayatınızın ilerleyen dönemlerinde yanınızda olabilecek olan aile grubunuz otomatik olarak daha küçüktür. Hatta şuan bile açık eşcinsel olanlarımızın çoğu ailesinden bireyler ile sıkıntılar yaşadığı için görüşmemekte ya da eşcinselliğini ailesine açıklamamış olanlarımız ise bu bilinmeyen dünyadan ötürü tam anlamıyla sağlıklı / açık ilişkiler kuramamış durumdayız.

Peki ya yaşlandığımız da ne olacak? İşte bu noktada yönetmenliğini ’ın yapmış olduğu ve ilerleyen yaşlarda lgbti bireylerin hayatlarını, yaşadıklarını gözler önüne seren “” isimli yazımızın da esin kaynağı olarak az çok bu dünyayı gözlerimizin önüne seriyor.

Boston eşcinsel festivalinde 2010 yılında ilde defa yayınlanmış olan belgeselin tanımın videosuna hemen alt kısımdan ulaşabilirsiniz. İnternet konusunda az çok bilginiz de varsa, belgeselin tamamını izlememek için herhangi bir engeliniz yok demektir.

iyi seyirler…

 
Etiketler: , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
  • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
  • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
  • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
  • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...