Seks İşçileri Oturumu

Haberler 1 Mart 2008 Seks İşçileri Oturumu
Seks İşçileri Oturumu
( – Dünya Seks İşçileri Günü)

Dün her ne kadar son kısımına yetişmişte olsak Ankara-TAKSAV da düzenlenmiş olan 1. Dünya Seks İşçileri Günü Oturumuna katıldık. lgbtt derneğinin öncülüğünde düzenlenmiş olan oturuma katılan diger topluluklar;

idi. Bunların yanı sıra birçok sınıftan dinleyicilerin katılmış oldugu oturum her ne kadar bizim açımızdan kısa da olsa fazlası ile dolu idi. Biyolojik kadın olsun yada olmasın tüm seks işçilerinin haklarının detaylı bir şekilde dile getirilip, bu bağlamda nelerin yapılması gerektigine dikkat çekilen oturum da gelişen en güzel olaysa şüphesiz Kırmızı Şemsiye Seks İşçileri Ağı‘nın temelinin atılması oldu.

Seks İşçisi Ne Demek? TIKLAYINIZ
Seks İşçileri Evrensel Bildirgesine Nasıl Ulaşabilirim? TIKLAYINIZ
Bu Konuda Hazırlanmış Özel Dosyalar Var mı? TIKLAYINIZ
Seks İşçileri Hakları Hakkından Nerden Bilgi Alabilirim? TIKLAYINIZ

 
Etiketler: , , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

5 Yorum Yapılmış

 1. gay_yor [02 Mart 2008 - 08:35]

  sevgili “içimdeki ayı” bu konuda en geri kalmış ülkelerin arasında birinci sırada yer alıyoruzdur bence..şimdi dışarı çıksan sorsan “seks işçisi”nin ne demek olduğunu saçma sapan yanıt bulmak çok zor değildir..bazıları şunu bile der “ne seks işçisi ya 40 yıllık fahişeyi yaptınız seks işçisi..bi de hak mı istiyorlar vay pislikler” diye eklerler..tipik bir geri kalmış ülkenin geri kalmış insanları..ama amaç uçkurlarına gelince bu işçilerle ilişkiye girmekten çekinmezler..

 2. İçimdeki Ayı [02 Mart 2008 - 09:54]

  En geri kalmış degilizdir ama yinede pek iç açıcı bir konumda degiliz sevgili @gay_yor. Tipik veya Alışılmamış ta olsa geri kalmış o ülkenin bireyleri oldugumuz sürece bize düşende en azından kendi çevremizden bazı degişikliklere gitmek. Onların tipik yanlış düşüncelerini yıkıp farklı ufuklara açılmaları için birşeyler yapmalıyız.

 3. DIAGONAL [03 Mart 2008 - 07:31]

  en azından artık insanlar (bölgesel halkta olsa) böyle bir olayın varlığından haberdar olmuş oldular bu bile gelişme sayılabilir…

 4. İçimdeki Ayı [03 Mart 2008 - 13:35]

  dedigin gibi @diagonal bu küçük hareketlenmeler bile ilerisi için önemli şeyler. örnegin bizden biraz sonra bir bayan da katılmıştı oturuma, oturum haberini birgün gazetesinde gördügünü ve geldiginden bahsetti. Ve bunu duymak çok hoştu.

 5. my_yellow_shirt [30 Mayıs 2010 - 03:53]

  Hello, was looking at bear art on my facebook page and this link showed up. I know how hard it is to start anything. I hope you continue.
  I can only support you by being a friend though.
  Want to be friends?

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
 • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
 • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
 • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
 • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...