Saved! (Kurtar Beni) – 2004

Kategorilenmemiş 21 Ekim 2007
Henüz Küçük Resim Eklenmemiş

Her ne kadar bundan önceki film yorumundan veya tanıtımımdan bu yana birçok film izlmemiş olsam da saved! izlenipte hakkında konuşulmayanlardan farklı olarak “Evet, beni yazmalısın” diyen bir film oldu. Filmi izlerken uzun zamandır pek yapmadıgım yer yer kahkahaları abartma eylemim bile oldu. Bilmiyorum belkide ihtiyacım vardı :) Diger bir yandan Angels in America’da ikinci gözdem olan Mary-Louise Parker ıda filmde pek detaylı işlenen bir karakter olarak görmesede yer almış olması hoştu.

Mary tıpkı annesi gibi dinini baglı olarak yetiştirilmiş bir hristiyandır. Aynı şekilde okul arkadaşları olan Dean (aynı zamanda erkek arkadaşı) ve Hilary Faye de benzer şekilde yetiştirilmiştir. Ancak birgün havuzda suyun altında dean’in eşcinsel oldugunu itiraf edişi ile içinde bulundugu din, okul kavramları birbirine girmeye başlar. Hatta olaylar öyle bir karışır ki isanın dean’i kurtarmasını istedigini düşünen mary dean ile cinsel ilişkiye bile girer. Sonuç itibari ile herşey dean’i kurtarmak ve isa içindir. Ancak işler pekte mary’nin bekledigi gibi gelişmez. Ailesi dean’in odasında buldugu erkek dergileri nedeni ile onu eşcinsel,alkolik ve evli olmadan hamile kalmış olan insanların arındırıldıgı düşündügü AF YURDUna gönderir.

Din – ikiyüzlülük ve amerikan geçligi gibi kavramların birleştirilerek ortaya çıkartılmış olan Saved izlemediyseniz izlenmeliler listesine alınması gereken bir film.

Filmin Resmi Sitesi : http://www.savedmovie.com/

 
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
  • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
  • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
  • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
  • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...