Şaka Gibi : Oğlunuz Eşcinsel mi? 4,93 TLye Öğrenin

Haberler 26 Eylül 2011
Şaka Gibi : Oğlunuz Eşcinsel mi? 4,93 TLye Öğrenin

eşcinsel,çocuk,geyDaha önceden “Gay Cure ( Tedavisi)” adı ile Apple Store da yayına geçen ancak kısa zamanda kaldırılan eşcinsellere yönelik akıllı telefon uygulamalarından bir taneside şu aralar ’i meşgul etmekte.

“Mon Fils Est-Il Gay? (?)” adı ile Fransadan pazara sunulmuş olan uygulamanın hedef kitlesi çocuklarının cinsel yönelimleri hakkında bilgi sahibi olmayan anne ve babalar. Yada alt metinleri okunduğunda çocukları ile bırakın cinselliği, tabu haline getirdikleri birçok konuyu konuşamayan anne ve babalar. Çünkü sizi birçok dertten kurtarıyor, düşünün toz konduramadığınız çocuğunuzu karşınıza alacaksınız ve onun cinsel yaşamı üzerine soru sormaya çalışacaksınız. Tamam diyelim bu aşamayı geçtiniz ya alacağınız cevap beklemediğiniz cevapsa? İşte tüm bunları sizin adınıza düşünmüş olan ile sadece 4.93 TL ye evet yanlış duymadınız, sadece 4.93 TL tüm bunlardan kurtulacaksınız.

Evet yada hayır şeklinde cevaplar ile 20 soru soran uygulama kısa yoldan sizi çözüme götürmeyi iddia ediyor. Şüphesiz bunu yaparken toplumunda aklına yıllardır çizilmiş olan eşcinsel modellemesi üzerinden yola çıkıyor.

 • Çocuğunuz müzikal tiyatroları mı seviyor? -> Kesin eşcinsel
 • Çocuğunuz futbol dan bi haber mi? -> E yani kesin eşcinsel
 • Çocuğunuz gazetelerin sadece magazin kısmını ve moda eklerini mi okuyor? -> Hadi hayırlısı
 • Çocugunuz bakımlı birisi mi? -> Aman allahım heleki birde manikür yapıyorsa hiç kurtuluşu yok…

gibi bir zihniyete sahip olan uygulamanın sonuç kısmında ise 2 yol söz konusu haliyle. Peki nasıl dile getiriyor sonuçlar?

Eğer sonuçlar dogrultusunda çocugunuz eşcinselse:
Accept It” yani “KABULLENiN” gibi bir metinle karşılışıyorsunuz. En azından “Silahlarınızı hazırlayın ve onu yokedin” gibi bir mesaj vermiyor da olsa uygulama sonraki güncellemelerinde (eğer kaldırılmazsa) büyük bir olasılıkla bu tarz alternatif çözümler sunabilir gibi. Yada sadece 50$ a PRO versiyonumuza geçin çocuğunuzu tedavi etmenin yollarını ögrenin diyebilir.

Eğer sonuçlar dogrultusunda çocugunuz eşcinsel değilse:
You have nothing to worry about… You have a very good chance of being a grandmother with all the joys that brings.” yani temel olarak “Endişelenecek bir durum yok, gayet güzel bir anneanne / babaane olma fırsatınız var” şeklinde üzeine yorum dahi yapmaya gerek olmayan bir mesaj ile karşılaşıyorsunuz.

Homofobiye hoşgeldiniz…

eşcinsel, çocuk, gey, uygulamaçocuk, eşcinsel, gey, uygulama

 
Etiketler: , , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

3 Yorum Yapılmış

 1. SuikodenChb [28 Eylül 2011 - 15:39]

  Bu kadarda olmaz dedirten bir başka olay.

 2. İçimdeki Ayı [01 Ekim 2011 - 12:44]

  Kesinlikle SuikodenCub, ilk degil sonda olmayacak malesef…

 3. gregariousbear [05 Ekim 2011 - 20:18]

  Fransızlar cinsellik ve sex konusunda biraz fazla açık fikirli sayılırlar; kendi toplumları düşünüldüğünde eğlence ve kar amaçlı yapıldığını düşünüyorum yoksa kimse bu soruların cevaplarıyla bir kimsenin cinsel eğilimini kesin bilemez.

  Hem ayrıca çocuğunun eşcinsel oluğ olmadığını öğrenmek isteyen aileleride anlıyorum. Birde dikkat ederseniz sorular sadece erkekler için hayırlanmış :)

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
 • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
 • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
 • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
 • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...