Saç Kesim Modelleri ve Ayılar

Ayısal 1 Mart 2010 Saç Kesim Modelleri ve Ayılar
Saç Kesim Modelleri ve Ayılar

Eşcinsel Kültürü zaman içerisinde fiziksellikten yaşam tarzına geçiş yapmış olsada bazı kalıpları daima içinde bulunduruyor. Günümüzde hala denildiğinde akla fiziksel karşılık olarak büyükçe bir göbek ve özellikle gögüslerde olan vücut kılı akla gelmekte.

Gerek ayısal içerikli sitelerde gerekse eşcinsel arkadaşlık sitelerinde eminim birçok kişi görüyorsunuzdur. Hepsi birbirinden farklı görünen bu kişiler özellikle ayı kültüründe detaylı bir şekilde incelendiğinde ortak noktalarda birleşmekte. Buna sıradanlık demek şüphesiz dogru olmaz, ortak beğeni demek daha uygundur.

Bu yazıda eşcinsel ayı erkeklerin saç kesim şekillerini ele alacağız kısada olsa. Hiç gördüğüz bu bireylerin saç kesimlerindeki ortak noktayı farkettiniz mi? Büyük bir ihtimal sizinde saç kesimizin birazdan dile getirecek oldugumuz modeldendir diye tahmin ediyorum.

Ayı kültüründen olan eşcinseller arasında en yaygın (popüler) olarak görülen saç modeli (resimli örnekleri yukarıdadır) olarak bilinen fransız kesimi bir model. Türkçe mealinde ise gidilen berberde “yanları makineye vuralım, üstlerde biraz daha uzun olsun yanlardan” dediğimiz saç kesimi. Kimi bireylerde üstlerin daha uzun oluşu, kimilerinde ise neredeyse yanlar ile eşit uzunlukta oluşu ile bu saç kesimi ciddi anlamda her ayıda görebileceginiz bir model.

Yüz hatlarını daha belirgin bir şekilde ortaya çıkartan bu model gündelik hayat içinde en ideal saç kesim modellerinden. Yıkama, kurulama ve tarama aşamalarında kişiyi epey bir yükten kurtaran bir model.

Peki sizin saç modeliniz nasıl? Hangi tarz saç modelleri size daha etkileyici gelmekte?

 
Etiketler: , , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

12 Yorum Yapılmış

 1. x-coach [18 Nisan 2010 - 23:27]

  benim saç kesimimden. “üstler galsın usta; cöle-möle süreriz; kenarları kısalt”…

 2. İçimdeki Ayı [19 Nisan 2010 - 02:03]

  cöle möle süreriz kısmı baya iyimiş x-coach ama cöle dedigin zararlı bişi, mazallah döker saçları. bırak kendi halinde kalsınlar :)

 3. x-coach [19 Nisan 2010 - 17:55]

  dökülüyo zaten :(
  kelbear olcam yakında :(((((

 4. İçimdeki Ayı [20 Nisan 2010 - 01:19]

  hayırlısı diyelim o zaman, en azından kellerinde farklı begeni kıstasları var. ordan artı özellik olabilir.

 5. hardberry [15 Mayıs 2010 - 12:05]

  yanları kısacık makineyle al, üstleri uygun olacak şekilde kısalt, ama önleri az kes zaten azıcık bişey var :) top sakalı da toparla usta.
  berbere hep böyle söylüyorum. bana yakışan saç kesimi de bu galiba. french crop tarzı oluyo. ayı olduğumdan mı ne? zaten tercih ettiğim bi kesimdi rastlantı işte. iş dolayısıyla en fazla top sakal bırakıyorum.

 6. İçimdeki Ayı [16 Mayıs 2010 - 18:28]

  yazıda genellemeye çalıştıgım “yanları makineye vuralım, üstlerde biraz daha uzun olsun yanlardan” ifadesi aslında benim berbere gittigimde söylediğim bir cümle. dikkat edilince aslında dünyanın neresinde olursa olsun çogu aycıkta aynı tarz söz konusu.

  işin en azından top sakala izin vermesi iyi bir durum, benim gibi şuan çalışmayan biri için tam sakal güzel ama bakalım iş durumları oldugundan senin gibi şansımız olacak mı. hayırlısı…

 7. ayininteki [21 Mayıs 2010 - 12:14]

  bir dönem, yazıda irdelediğin modelde ya berbere ya da sevgilimin mahir elleriyle tıraş olduğum vakidir. son bir kaç senedir de üç numara kestiriyorum. 3 numara, ya da asker tıraşı mı derler, favorimdir. 3 numara candır. :)

 8. İçimdeki Ayı [22 Mayıs 2010 - 00:01]

  3 numarada aslında hoş bir tarz @aynınteki ama biraz riskli, her kafa yapısına uymuyor. uyanlarda gayet güzel duruyor ama uymuyanlarda çok sırıtıyor. french crop bu konuda risksizler sınıfında daha çok. favori oldugunua göre 3 numara, yakışanlardanız sanırım.

 9. asrın [27 Mayıs 2010 - 09:35]

  Bence Esmer olmalı

 10. sarp tekin [10 Haziran 2010 - 16:39]

  saç kesin kısa olmalı kısacık. rahat çekici ve seksi bir erkegi çağrıştırmalı saç.

 11. bearyosi [10 Haziran 2010 - 21:57]

  bende çok uzun zamandır 3 numara kesiyorum saçları ama kuaförüm ben kesinlikle bizlerin bi tarzı var uzun saç felan yakışmıyo 3 numara en iyiyisi hepimizede yakışıyooo

 12. İçimdeki Ayı [10 Haziran 2010 - 22:53]

  @asrın
  esmer olmalı derken? saç kesimi?

  @sarp
  kesinlikle katılıyorum efem.

  @bearyosi
  evet özellikle ayı camiasında favori saçlardan biri ama yinede ben çogunluga yakışıyor deme taraftarıyım, kimisinde çok kötü sırıtabiliyor.

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
 • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
 • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
 • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
 • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...