Rusya Nereye Doğru Gidiyor

Haberler 27 Temmuz 2013
Rusya Nereye Doğru Gidiyor

Kendilerini “Pedofili Savaşçıları” olarak çağıran Rus bir grup, devlet başkanı Vladimir Putin’in son yıllarda ivmesini belirlediği LGBT karşıtı mücadelelerden almış oldukları ilhamla şiddetlerini yagınlaştırmakta.

Eşcinsel gençler bu grup tarafından kaçırılarak ediliyor ve ailelerine, arkadaşlarına dayakla açılma anları videolara çekilerek paylaşılıyor. İnsan Hakları Grupları bu hafta içerisinde konuya dikkat çekerek gerekli çalışmaları başlatmış olsa da, devlet çıkartmış olduğu kanunlarla LGBT bireyleri daha da zor durumda bırakmakta.

Rus Neo-Nazi Grubun Facebook Paylaşımı

Yaşları 12 ile 16 arasında değişen geçler grup tarafından arkadaşlık sitelerinden ya da benzeri uygulamalardan kandırılarak buluşmaya davet ediliyor ve ardında da alt kısımda bir örneğini izleyecek olduğunuz gibi video ile kayıt ediliyor. Bu kayıt sırasında zoraki olarak ad soyad, adres ve benzeri kişisel bilgileri gençlere söyletiliyor. Daha vahim olanlarında ise ev buluşmalarında işkenceye maruz kalan gençlere ellerine cinsel fantezi ürünleri ile pozlar verdiliyor.

“The Spectrum Human Rights Alliance” tarafından yapılan açıklamaya göre şuana kadar bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmış olan gençler arasında derin travma geçirenler ve hatta ihtihar eden gençler bulunmakta.

Bir süredir ’da gerçekleştirilen LGBT bireylere karşı çalışmaların malesef ki meyvesi niteliğinde olan bu ve benzeri durumlar eğer aksi bir adım atılmaz ise son olmayacak. Yakın dönemde Rusyada yapılan örneğin “Önümüzdeki 100 yıl içerisinde eşcinsel onur yürüyüşünün yasaklanması“, “Eşcinsel olduklarını söyleyen bireylerin para ve duruma göre hapis cezasına çarptırılması” ve “Rusyadan yurtdışında eşcinsel çiftlerin evlat edinmesinin yasaklanması” gibi dayatmalar akla “Rusya nereye doğru gidiyor?” sorusundan başka bir şey getirmiyor.

 
Etiketler: , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
  • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
  • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
  • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
  • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...