Proje Grubumuza Çalışma Arkadaşları Aranıyor

Kategorilenmemiş 3 Ağustos 2007
Henüz Küçük Resim Eklenmemiş

Uzun zamandır akıllarda olan ancak bir şekilde gerek günlük hayatın koşuşturmacası gerekse atılacak olan adımların neler olması gerektigi konusuna karar verememekten dolayı belirsizlikler yaşayan “PROJE GRUBU” muzun ilk resmi adımını atmış bulunmaktayız.

“OLUŞUM AŞAMASINDAYIZ”

Ancak bu noktada akıllarda oluşabilecek soru işaretlerine elimizden geldigince cevaplar vermemiz kendimizi ifade etmemiz açısından önemli olacaktır.

Neden böylesi bir proje grubu?

İnternetin günden güne hayatımızın daha büyük bir parçası olmaya başladıgı şu dönemde şüphesiz artık aradıgımız konularda özgün içeriklere ve detaylı bilgilere ulaşmakta güçlük çekmekteyiz. Hayatımız yani internet günden güne büyümekte ve günden güne çöplükleşmekte. İşte bu noktada en azından şuan zaten bulunmayan eşcinsel temalı kaliteli web sitelerine ihtiyacımız oldugunu düşünmekteyiz. Bilmiyoruz dikkat ettiniz mi ancak eşcinsel şeklinde yapılan aramalarda karşımıza çıkanlar genellikle;

– Gazetelerde çıkan haberlerin içinde geçmekte
– Seks hikayelerinde geçmekte
– Amacı sizleri sayfadan sayfaya dolaştırarak reklam yapmaya çalışan porno sitelerden geçmekte

ve azda olsa aradıgınız konularla ilgili özgün içeriklerde yer almakta. Ve artık bazı şeylerin degişmesi gerektigini düşünen bizler kolları sıvamış durumdayız. Ancak çalışma arkadaşlarına ihtiyacımız bulunmakta. Neden mi? Sanırım bunu başka bir başlık altından incelememiz dogru olacak.

Bu projeleri tek kişi de yapamaz mıydı?

Evet yapabilir di, ancak hedefledigimiz kaliteye ne ölçüde yaklaşabilirdi emin degiliz. Kişi bildigi web programlama dili ile yapacaklarımıza en azından benzer işler çıkartabilir, tasarım bilgisiyle bunu süslüyerek kullanıcıların erişmesini saglayabilir ancak neleri yapamaz bir bakalım;

– Bünyemiz içerisinde çeşitli web programlama dillerine dair bilgileri olan arkadaşlarımızı aramamızdaki en önemli etken yazılım aşamasında olabilecek bir A işlemini B programı ile yapmanın C programından daha etkin oldugu durumlarda gerek kodlama aşamasında bizleri gerekse erişim aşamasında ziyaretçileri rahatlatacak olan yapıya ulaşmak.

– Güncellik ve kontrol, şüphesiz bir web sitesinin ayakta kalmasını en çok saglamlaştıran etken güncelliktir. çünkü kişiler siteye girdiginde degişmeyen bir içerik buldugunda sizce bir daha hangi sıklıkla sitenize girer? İşte bu noktada metin editörlerimiz ve kontrol ekibimizin destegi ile gerek güncel içerigi oluşturabilecek gerekse bu içeriklerin (-ki dışardan içerik söz konusu ise) kontrol edilerek yayınlanması saglanabilecektir.

Kimler katılabilir?

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki eşcinsel tabanlı web projelerine imza atacak olan grubumuza katılmanız için eşcinsel olmanız şart degildir. Sizlerden istedigimiz sadece ve sadece bu konularda çalışmalarda yer almaya istekli olmanız ve varlıgınız ile bizleri onurlandırmanız. Yazılım konusunda 5-6 kişi ile sınırlı olmasının dogru olacagını düşündügümüz proje grubumuzun diger kısımlarında da bu sayı dışında yer alabilirsiniz.

Ne gibi artılarımın olması lazım?

Özellikle tasarım ve kodlama aşamasında yazılım ekibimizde yer almanız için en azından bir web programlama dili üzerinde deneyimli olmanız gerekmektedir. Şuan için birçok programlama dilini burada listelememiz dogru olmayacagı için iletişim adresimize göndereceginiz bilgilerinizde bildiginiz dilleri yazınız.

Diger bir yandan ise böylesi bir oluşum içerisinde yer almak istiyorum ancak herhangi bir programlama diline hakim degilim bile diyorsanız, bilmenizi isteriz ki sizlere kapımız daima açıktır. Herhangi bir web programlama dili bilmeksizin kreatif ekibimizde yer alabilir ve projelerimizin oluşum aşamasında yaratıcı fikirleriniz ile daha iyiye ulaşmamızı saglayabilirsiniz.

Peki ama kazancım ne olacak?

İlk etapta bu konuda gönüllü arkadaşlar ile başlıyacagımız bu proje grubunda başlarda olmasa bile ilk projemizin gün ışıgına çıkması ve bunu takip eden süreçte kazançların tüm çalışanlara bölünmesi üzerinden kazanç elde edebileceksiniz.

Nasıl iletişime geçebilirim?

Proje grubumuza şuan için proje_grubu@yahoo.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Birkaç kişiyle degil de ortak bir karar olması nedeni ile herhangi bir isim vermedigimiz (ancak aklımızda olasılıkların dolandıgı) grubumuzun zaman içerisinde adı kesinleşerek resmi web sayfamız yayına girecektir. Böylelikle iletişimin daha iyi olacagını düşünmekteyiz.

Şimdilik bizlerin aklına gelenler bunlar olmakla birlikte sizlerinde merak ettiklerinizi duymak, dilimiz döndügünce cevap verek isteriz…

 
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

11 Yorum Yapılmış

 1. NaKHaR [05 Ağustos 2007 - 18:28]

  şimdi ben anlamadım tam, bu proje bear projesi mi olacak yoksa hepimizi kapsayacak genel bir projemi?

 2. İçimdeki Ayı [05 Ağustos 2007 - 23:58]

  Proje duyurusunu en azından yeni bir sayfa açıp ordan yapmak yerine kısmende olsa bilinen bir yerden yapmanın daha dogru olacagını düşündügümüz için ilk duyuru kendi blogumdan oldu, aslında akıllara gelebilecek bir ihtimaldi ancak eşcinsel tabanlı olarak belirterek bu ihtimali ortadan kaldırabiliriz diye düşünmüştük sevgili @NaKHaR

  Projeler GLBT kapsamında olan her konu üzerine olacak, herhangi bir ayrım söz konusu olmayacak ancak L-G-B-T nin her harfi için özel bir siteye erişebilinecegi gibi herkesin bir arada olac agı eglenceli yapılarda var aklımızda. Ancak gerek yeni teknolojilere adapte etmek gerekse kullanıcı ihtiyaclarını tam belirleyip neler yapmamız gerektigini listeyelebilmemiz için ekibimizin için “Artık Hazırız, Başlıyabiliriz” diyebilmemiz gerekmekte.

 3. NaKHaR [06 Ağustos 2007 - 00:24]

  daha öncede bahsetmiştim bearlarla aramda geçen iplenmeme hadisesinden, onlarla dergilerinde yazı yazmak için konuşmuştum kısaca… o yüzden olmadı… şimdi ise programlama dili bilmesem de yardımcı olmak isterim fikirlerimle…

 4. İçimdeki Ayı [06 Ağustos 2007 - 01:14]

  Destegin için teşekkürler NaKHaR, projelerde önemli olan kodlamadan önce neyin kodlanacagı hakkında fikirlerin bulunması oldugundan fikirler de bizler için çok önemli.

  Kendi fikirlerimizi kendimiz için gerçekleştirme projeside diyebiliriz :)

  iletişimin kolay olması açısında dilersen burdan mail veya msn adresini yazabilirsin, yorum öncelikle bana geleceginden adreslerini aldıktan sonra yorumu sistemden silerim. Veya gün içerisinde blogunda bulunan mail adresi ile ben iletişime geçebilirim.

 5. NaKHaR [06 Ağustos 2007 - 12:07]

  blogumdaki mail adresini kullanıyorum zaten

  nakhar@aim.com ‘dan

  haberdar olursam sevinirm… şu an aklımda hiçbir fikir yok açıkçası… nasıl birşey olacağına tam olarak vakıf olabilmiş değilim gibi.

 6. diagonel [06 Ağustos 2007 - 14:42]

  UMARIM DİLEDİĞİNİZ GİBİ BAŞARILI BİR ÇALIŞMA ÇIKAR

  ( Kİ BUNA KENDİ BLOGCUĞUNDAN -HANİ ŞU VAKTİ EVVEL MİNİCİK OLUPTA ISRARLA VE İSTİKRARLA GELİŞEN EVRİMLEŞEN BLOĞUNDAN PAY BİÇEBİLİRİZ)

  YENİ PROJENİZİNDE AYNI YOLDA EMİN ADIMLARLA YÜRÜDÜĞÜ GÜNLERİDE GÖRMEK İSTİYORUM( UZ)
  ŞİMDİDEN İYİ ÇALIŞMALAR VE BAŞARILAR ….

  ES KAZA YARDIMIM OLABİLSE NE MUTLU BANA

 7. timmy [06 Ağustos 2007 - 16:39]

  güzel adımlarınızın ve gayretlerinizin yanında olmak çok güzel… her halükarda destekliyorum…

 8. İçimdeki Ayı [07 Ağustos 2007 - 15:35]

  arkadaşlar malesef yine gecikmeli bir kontrol dönemi oldu, bir günlük bir gecikme :( Şu aralar beni tekrar mazur görmenizi istiyecegim.

  iletişim adresini kayıt ettim @NaKHaR teşekkürler. Şöyle bir söz vardır “Eger bir çözüm ihtiyacınız varsa, aklınıza gelen olası durumları bir kagıda listeli bir şekilde yazın ve kagıdı çöpe atın” sanırım ben kelimeleri baya bir degiştirerek salladım :) Ama markalaşma üzerine aynı anlamda güzel bir söz vardı, hatırlayamadım. O nedenle şuan için oluşumu tamamlamamız fikirleri zamana bırakmamız dogru olacak.

  Blog temelli çıkışın ve iyi dileklerin için teşekkürler @Diagonel, blogcukluktan çıktık dimi :) Salakça bir mutluluk kapladı beni birden. Tekrar teşekkürler, yanımızda oldugunu bilmek güzel ancak es kazada olsa yardımlarını alabilmemiz için var ise iletişim bilgisi alabilirmiyim :(

  sevgili @timmy bundan önce tasarım veya kodlama üzerine herhangi bir diagolumuz olmamıştı o nedenle bizlere bu kapsamda da yardım edebilirmisin bilmiyorum ama bildigim bir şey var ki “GLBT Sinema” denildiginde kimin yolunu tutacagımı iyi biliyorum :) Teşekkürler. Varsa iletişim bilgileriniz alabilirmiyim acaba?

  Hepinize destekleriniz için teşekkürler arkadaşlar…

 9. gaykedi [12 Ağustos 2007 - 19:15]

  pilli çok sevdiğim bir siteler gurubu ve oldukça derli toplu bir oluşum, teknik bilgim fazla olmadığı için bu konuda yardımcı olamam ama nakhar ve ben zannediyorum içerik konusunda destek verebiliriz, bu arada site alt yapısıyla ilgili “şu bilgi & haber” gözünüzden kaçmasın :)

 10. İçimdeki Ayı [13 Ağustos 2007 - 01:24]

  Bilgilendirme için teşekkürler @gaykedi, içerik konusunda fazlasıyla yardıma ihtiyacımızın olacagı bir gerçek o nedenle şimdiden teşekkürler :)

  Altyapı ise sanırım tamamız dedigimizde ortak ve en mantıklı karar ile ortaya çıkacaktır.(Ancak şuan için az olan yazılım kadrosu için birkaç kişiye ihtiyacımız var, hayırlısı artık)

  Bu arada Pilli Network benimde favorilerimdendir :) Hatta olayı şöylede abarta biliriz sistemin ilk oluşumunda hosting ve domain hizmetlerinin ücreti pilli tarafından ödenecek, daha dogrusu pilli den benim elde etmiş oldugum kazanç ile :)

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
 • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
 • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
 • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
 • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...