Pazar Günü “Pembe Gri” deyiz

Ortaya Karışık 13 Şubat 2008 Pazar Günü Pembe Gri deyiz
Pazar Günü Pembe Gri deyiz

(Başlamadan önce küçük bir not: Sağ üst köşede yer alan “Flickr Seçmeleri” kısmı yenilenmiş ve artık tıklandıgında resimler açılır durumdadır.)

Pembe Gri hakkında olacak bu yazı için öncelikle sabah gazetesinden şu alıntıyı yapmamız dogru olacaktır sanırım.

pembe griLezbiyen, gay, biseksüel, travesti ve transseksüel oyunculardan oluşan Pembe Hayat Tiyatro Topluluğu‘nun Ankara’da sahnelediği “Pembe Gri” adlı oyun kapalı gişe oynuyor. Yoğun talep sebebiyle tekrar sahnelenen oyunun oyuncuları ve yönetmeni ilgiden memnun olduklarını açıkladı. Yönetmenliğini oyunun yazarı Zeynep Özcan Akbal’ın üstlendiği “”nin başlıca oyuncuları İsmail Alacaoğlu, Sera Can, Melis Özcan, Barış Sulu ve Derya Tunç. Oyuncular, “Bu oyunda, cinsel yönelimimizden veya cinsiyet kimliğimizden dolayı yaşadığımız ve bize yaşatılan sorunları tüm çıplaklığıyla insanların gözü önüne seriyoruz. İnsan olduğumuzu görmenizi istedik” diyor.

Özellikle Ankarada olan ve kesin izlerim dediğim tiyatro oyunları sırasında ne şans (!) ise şehir dışında oldugum için bunun artık benim kaderim oldugunu düşünen bendeniz sanırım şeytanın bacagını bu sefer kıracak gibiyim. İl gösterimi 27 Ekim, İkinci gösterimi ise 14 ocakta yapılan Pembe Gri yi bir türlü izleyememiş biri olaraktan çekirge bir sıçrar, 2 sıçrar 3. yakalanır misali bu pazar yapılacak olan matine gösterimini izleyecegim (bi aksilik olmazsa).

Bugün tüm üşengeçligimi üzerimden atıp Ekin Sanat Merkezine dogru (yolu bilmesemde) yola koyuldum, öncesinde yapılacak olan banka işlerini halletme sırasında sevgilimden almış oldugum telefondan adres destegi ile artık varış adresimin yerini biliyordum ki gelen ikinci arama ile bugün Ekin Sanat’a bilet bırakılmadıgını ögrendim. Üşengeçligini yeni kırmış biri olarak yarın tekrar gelir miydim (gelirdim) emin olmadıgım için alternatif çareler üretmeye başladım. Aklıma homolojide yazan biletin de de satılıyor oldugu idi. Ama şöyle bir sorun vardı ki nerede idi bu :) (Uzun yıllardır şehir dışında idim o nedenle ayıplanmasın dimi) yine sevgilimden gelen koordinatlar ve google map destegi ile ’in kapısına dayandım. 12 numarada olan derneğin binanın kaçıncı katına denk geldigini bilemedigimden asansör degilde merdivenleri tercih etme gafleti ile nefes nefese kapısındaydım. Yaklaşık 5 dakikalık sıcak ve güler yüzlü bir misafirligin ardından ne yazık ki ’ede biletlerin bırakılmamış olmasını ögrenmem (çok kınadım bu durumu ama bu bir ilkti ve olurdu böyle şeyler sanırım) hoş olmamıştı.

Neyse Barışın biletlerde numara olmadıgını söylemesi ve oyun günü gişeden de alınabilecegini belirtmiş olması biraz rahatlatmıştı beni ama yinede bi firsatını bulup oyun gününden önce biletleri (kesinleşen 3 kişi gelme olasılıgı olan 2-3 kişi ile beraber olası bir 5-6 kişilik grubuz) almak daha iyi olacaktır.

Oyun hakkında çıkan sabah gazetesi haberine buradan , sabahın kültür sanat ekinde yer alan kısıma ise buradan, medyatava haberine ise şuradan ulaşabileceginiz gibi izlemek isterseniz buradan youtube sayfasına erişip izleyebilirsiniz.

Oyun 17 Şubat pazar günü Ekin sanat merkezinde (menekşe 1 sk. 8/a) saat 15:30’dadır.

 
Etiketler: , , , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

7 Yorum Yapılmış

 1. DIAGONAL [14 Şubat 2008 - 10:00]

  bir süredir takip edemediğim blogun inanılmaz drecede güzelleşmiş gelişmiş…
  öncelikle onu belirtmekte fayda var …

  ardından bu bahsedilen pembe gri adlı oyun istanbula gelecekmi?
  gelecekse izlemek isterim merak ettim doğrusu verdiğin linkten sahne ardı görüntülere ulaşamadığımıda belirtmek istedim ….

  ellerine sağlık onca koşturmaca ve uğraş arasında gerçekten hoş bir blog yaratmışsın ….
  tebrikler…

  unutmadan happy saint valentine days ….

 2. İçimdeki Ayı [14 Şubat 2008 - 10:28]

  hoşgeldin ve geçmiş olsun @diagonel. bazı eksikler için üşenme sürecine girmişte olsa daha çalışmalar devam ediyor. tek beklentim aslında okunurlugunun artması. umarımda öyle olmuştur :)

  pembe gri nin istanbul gösterimi hakkında ne yazık ki herhangi bir bilgim yok. ilk gösterimden sonra istanbulda oynandıgını biliyorum ama gelecek planlarında neler vardır büyük bir soru işareti benim için ancak ögrenir ögrenmez haberdar edecegimden emin olabilirsin :)

  youtube numaramı yemedi, az önce videoyu alıp direk linkini bıraktım. ordan izlenmesinde sorun olmaz sanırım. yazının iticiligini bozmak adınada bulabildigim küçük bir resmi ekledim. son kısımada yazıda eklemeyi unuttugum sabah gazetesinin kültür sanat ekinin linkini verdim. dün farkettim bu eksikligi ama malum bendeniz ve üşengeçlik oldugundan ancak birinin dürtmesi lazımdı sanırım…

  düşüncelerin için teşekkürler, eksik gördügün veya şuda olsun dedigin yerler var ise açıkcası pek bir sevindirik olurum…

  aziz valentinin bu gün adına yapmış olduklarını hatırlamaktansa mutlu mutlu gülüşmek her ne kadar garipte olsa kendisi mezarında rahat uyusun aklımızda daima…

  teşekkürler

 3. Anonymous [18 Şubat 2008 - 00:21]

  Dün oyundan sonra 15 Mart’ta Istanbul’da sahneleyeceklerini, ancak hangi sahne olduğunun henüz belli olmadığını belirttiler. Daha detaylı bilgiyi Kaos GL ofisinden öğrenebilirsiniz.

 4. İçimdeki Ayı [18 Şubat 2008 - 12:48]

  Bilgilendirme için teşekkürler “isimsiz”.

  Dün eve geldigimde yapabilecegim tek şeyin uyumak oldugunu farketmem ve bu günde bitirmem gereken küçük bir projeden dolayı yazamadım. Ama diger iletişim araçları ile gece gece de olsa sevgili @Diagonel’e tarihi bildirdim :)

  Yorum kısımlarının ne denli okunup okudungundan emin olmadıgım için ana sayfada da 15 Mart’a yer vermek iyi olacaktır. Bu gece sanırım ana sayfaya eklemiş olurum tarihi. Tekrar teşekkürler

 5. bardmin [19 Şubat 2010 - 16:42]

  je suis gay bear j aime les bears ide moi

 6. İçimdeki Ayı [20 Şubat 2010 - 10:15]

  Bienvenue @bardmin, mais c’était un article très vieux.

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
 • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
 • Jeyan : Ben orası paşamken takılırdım oraya durakkende gittiğim çok olmuştu...
 • Mehmet : Herkese bol arkadasliklar...
 • Harun : Bayramın ikinci günü daha önceleri önünde yürüyüp bir türlü içe...