Müzik : "Michael West"

Kategorilenmemiş 5 Haziran 2007
Henüz Küçük Resim Eklenmemiş

Uzun zamandır müzik konusunda herhangi bir gönderimin olmadıgını farkedince bu konuda da bazı yazılara yer vermenin zamanı geldigini düşündüm. Ve;

MICHAEL WEST…

Shannon Grady den sonra “Bear Music” kapsamında en azından şu ana kadar dinlemiş olduklarım arasında sıralamada ikinci sırada yer alan isim. “Bear Music” denilince umarım sadece ayısal sözlerden şarkılar söylelip, şarkı bitiminde ayılıktan tavşanlıga geçiş yapan bireyler akla gelmez.

(ayısal sözler ve tavşanlıklar sıfır demek de dogru degil)

Bilindik müzisyenlerden tek farkları ayı oluşları ve baglı oldukları müzik firmasının (ki tam anlamıyla firma demek dogru olmaz) müzisyenlerinin de ayı oluşu. Ayı festivalleri, partileri veya gecelerinde sahne almaları…

Tabi aralarında Elijah Black gibi birçok büyük organizasyonunun açılış kadrosunda yer alan isimlerde bulunmakta.

Ve hiç şüphe yok ki bu tarz müzisyen toplulukarından en fazla bilineni bearapalooza . Ancak şu da bir gerçek ki woobie gibi diger toplulukların çıkması ile kadroları birbirlerine oyuncu transfer eden futbol takımları misali degişmekte.

Sanırım konuyu fazlaca aşıyorum o nedenle Michael’e geri dönüş yapıyorum.

Küçük yaşta özellikle annesinin müzik tutkusu vesilesi ile müzik’e kendini kaptıran Michael West 12 yaşında gitmiş oldugu Judd konseri ile ilk olarak bu tutkusunu gerçege dönüştürme yönünde çalışmalara gitmiş. Saatlerce Merle Haggard, Pasty Cline, Stevie Wonder ve Elton John gibi kendi idollarini dinledigi belirten West, o zamanlarda yapıcak oldugu albümde her ne kadar bu idoolerinin sessinin bir parçasını oluşturdugunu belirtsede yapılanı kopyalamak yerine farklı yani kendisini ortaya çıkartan bir albüme imza atmayı planlamış.

Pop, Country Müzik ve Blues öncelikli olmak üzere bir kaç dalda çalışmalarına devam eden West’in özellikle “What if” (myspace in de) ve “Empty Cathedral” (sitesinde) parçalarını öncelikli olarak dinlemenizi öneririm.

Micheal West @ Bearapalooza 2005

Resmi Sitesi : http://www.freddyfreeman.com/michaelwestmusic
MySpace Adresi : http://myspace…
Bearapalooza 2005 Resimleri : http://community.webshots.com/user/bearjam2005

 
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

4 Yorum Yapılmış

 1. gaykedi [05 Haziran 2007 - 06:40]

  bear müzikten bahsederek beni yeni bir müzik türüyle tanıştırmış oldun, açıkçası herhalde ayı olmadığım için hiç dikkatimi çekmemiş bugüne kadar, sadece Country müziğin işin içinde olmasına hiç şaşırmadım diyebilirim, çünkü amerikan köy ve taşra müziği ve tabi bol bol maçoluk kowboyluk :)

 2. İçimdeki Ayı [05 Haziran 2007 - 12:12]

  Aslında derken bile yanlış oldugunu düşündügüm bir kelime “Bear Müzik” yani ancak dolaylı anlamlar ile dogru kullanılıyor ve daha dogrusu bilindik agızlar için ilk anlamdan farklı bir anlam taşıdıgı bir gerçek :)

  Country müzik ve kovboy çagrışımlı çıkarım kısmına katılmaktayım :)

  Queer Müzik’ten konuyu açsak mı açmasak mı şüpheliyim :)

  Bu da tıpkı çıkar her rock, meatl albümü ile türeyen yeni bir tarz gibi oldu ama neyse…

 3. gaykedi [05 Haziran 2007 - 15:34]

  Queer müziği açta, nerden başlıyacaksın açmaya, hadi başladın diyelim nereden kapatacaksın, Queer müzik tarihi neredeyse gay life tarihi kadar dallı budaklı ve eskilere gidiyor yahu :)

 4. İçimdeki Ayı [05 Haziran 2007 - 16:56]

  Bu durumda soru işareti işaret olma eylemide devam etmekte :)

  Açılmalı mı, açılmamalı mı. Yoksa ben “Bear Music” kategorisinden devam mı etmeliyim.

  Ama elektronik müzik severler için “Equatronic – Always the Same (2005)” albümü dahilinde konuyu hızlıca açıp kapata da biliriz :)

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
 • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
 • Jeyan : Ben orası paşamken takılırdım oraya durakkende gittiğim çok olmuştu...
 • Mehmet : Herkese bol arkadasliklar...
 • Harun : Bayramın ikinci günü daha önceleri önünde yürüyüp bir türlü içe...