Müebbet Günleri

Ortaya Karışık 12 Mart 2012
Müebbet Günleri

ayrılık, yalnızlık, adam, özlemek
İnce bir çığlıkla açtım gözlerimi sabaha, seni göremeyeceğimi bile bile açtım. Uzun uzun kıvrandım, ağladım yatakda. Sesimi çıkaramıyordum, hıçkırıklarımı içime akıtıyordum gözyaşlarımın yanına. Mecburdum çünkü yalnızdım. Durumumun farkındaydım ve farkındalık yaratamazdım etrafıma.

Hayatın değerlerini kaybetmiştim. Dilimdeki buruk tat bir türlü değişmiyordu. Hayatın bütün materyallerini amacına uygun kullanıyordum aslında. Acılarım vardı tabiki, tarifi olmayan yalnızlıklarım vardı. Saplayamadığım saplantılarım da vardı. Örneğin yürürken hep arkama bakardım, biri bir anda kolumdan yakalayacak, beni asacak sanırdım. Korkak olarak 1-0 yenik başlamıştım yolculuğuma, birçokları gibi belki…

Tanrının sınavlarından hep hayatta “kaldım” belki ama prospektüsümde “yan etkileri yoktur” ibaresi kullanılmamıştı. Her neyse “güçlü – zayıf” bir arada yaşadık işte.

Bir adam çizdim beynime. Elleri, gözleri, sözleri hepsi tamda ona benziyordu. Aslında en başından da belliydi benim olmayacaktı, çünkü ben hep en iyi şeyleri yitirirdim. Nasıl seveceğimi bilemezdim. Çok severdim ama yıpratırdı sevgim, korkuturdu ama “severdim“. Üstelik çok severdim.

ayrılık, yalnızlık, adam, özlemekÖylede oldu paranoyalar, şüpheler, meraklar, meraklı insanlar, saygısızlar, sevgisizler, dürüst olmayanlar… Bu insanlar, bunlardan birini taşıyan insanlar, ilişkini bile bile gözünün içine baka baka şeytanla anlaşma yaparlar sevgini, “sevdiğin adamı” elinden almak için.

Sen gittin. Ben burada kaldım. Söyle o zaman, ben nereye gideyim?

Hiç anlam yüklemediğim ama çok beğendiğim şarkılar… Ne kadarda anlam yüklediler hayatıma. Artık sözlerini de dinliyorum şarkıların. Ne kadar çok parçam varmış içlerinde… Dilime dolandı sevgili ”. (Sesinizden öte, yorumlarken kattığınız “ruh” için sonsuz teşekkürler ederim size. Bir şarkı sıkılmadan defalarca bu kadar çok dinlenirdi sanırım.)

Sonra “O” şarkı “Damla Damla” [youtube] yine sevgili Orhan Ölmezden dinlemek çok hoş ama O BİR ADAM hediye etmeseydi bu şarkıyı bana hiç bilemeyecektim belkide.

Denizlere düştüm ve kimi zaman tanımadığım “yılanlara” sarıldım.

Dün gece sana “özledim” diye bir mesaj yazdım. Ne güzeldi, o kadar alkolün ardından gece su içmek için uyandığımda biran telefonumun ekranında gördüğüm mesajın “bende“. Ne susuzluk kaldı ne acı kaldı bir anda hepsi kayboldu. Yine aynı kazağı giydim, senin aldığın çünkü daha yakın hissediyorum kendimi sana. Teşekkürler nefes almamı sağladığın için bu sabah.

Milyarların olduğu fakat kimsenin olamadığı bir sayfa açtım kendime. Sana söyleyemediğim her şeyi orada anlatıyorum.

Soğuk bir nefes yüzüme çarpan, “”…  Kimsesiz sokakta kimsesiz kalmak gibi bir şey terk edilmek. Yeniden nefes almaktı oysa seni sevmek. Şimdi neresinden tutmaya çalışsam elimde kalıyor bir avuç dolusu . oluyor sonra gecem gündüzüm. Adın yalnız kalıyor adımın yanında.

Bugün güzel bir gün…

 
Etiketler: , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

1 Yorum Yapılmış

  1. Suat [13 Mart 2012 - 00:46]

    bu kadar karam sar olma hic kimse icin deymez cünkü hayat devam ediyor.

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
  • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
  • Jeyan : Ben orası paşamken takılırdım oraya durakkende gittiğim çok olmuştu...
  • Mehmet : Herkese bol arkadasliklar...
  • Harun : Bayramın ikinci günü daha önceleri önünde yürüyüp bir türlü içe...