İçimdeki AYI Yılbaşı Çekilişini Kazanan Belli Oldu

Ortaya Karışık 24 Ocak 2008
İçimdeki AYI Yılbaşı Çekilişini Kazanan Belli Oldu

İçimdeki Ayı - 2008 Yılbaşı Çekilişi10 Aralık 2007 günü başlatmış oldugum İçimdeki Ayı ile 2008 yılbaşı çekilişi sonuçları az önce itibari ile belli oldu. (Açıklanma tarihi olan 27 Ocak yerine 25 Ocak gibi küçük degişiklik yapıldı) Aslına bakılırsa herhangi bir mercinin hesaplayıpta bir zarf içerisinde saat 00:00 olmadan açılması yasaktır tarzı bir seçim degildi ama kendi adıma güzel bir oldu.

Sonuçları (1 yedekle beraber -lar oluyorlar) açıklamadan önce biraz gerilim niyetine çenemi düşürmek istiyorum. Blog istatikleri üzerine uzun zamandır yazmak istiyorum açıkcası ama garip bir şekilde hep ya nete giremedigim yada şehir dışında oldugum zamanlara yuvarlak rakamlar düştügü için bir türlü yazamadım. O nedenle tüm sayısal verileri blogun 1. yılına saklıyorum.

Diger bir yandan şuan için degerlendirmek istedigim çekilişle beraber sormuş oldugum kişilerin özel yaşamları ile birebir ilgili olmayan sorular. Öncelikle blogu okuyucularının yaş ortalaması. Eger yanlış hesaplamadı isem (saat 04:56) 27,571.

Blogta eksikligini gördügünüz kısım şeklinde sormuş oldugum soruya katılımcıların %30 luk bir kısmının okunmadaki zorlugu belirtmiş olmaları konu açısından (birkaç daha kişisel yazı istegi dışında) en azından şuan sorun olmadıgı için bir yandan mutlu edici iken diger bir yandan çok şey eksikmiş gibi hissediyorum. Şimdilik okunma sorunu için yapabilecegim tek şey tasarımı degiştirmek, bu konuda tek tük çalışmalarım devam ediyor. Umarım yakın zamanda “İçimdeki Ayı v2” ile yayın hayatına devam edebilirim. Ne olduklarını bilmedigim ve eksik oldugunu düşündügüm şeyler içinse blog okuyucularının yorumlarını beklemekteyim. Bu noktada yorum yazmak için üye olmanız gerekmedigini, sadece bir rumuz ile de yorum ekliyebileceginizi belirtmek isterim.

Bir diger soru olan ayı sınıflandırmasına ise %90 gibi ezici bir üstünlükle herhangi bir sınıflamanın olmasının gerek olmadıgı söylenmiş olsada kalan %10 luk kısımdan biri olarak bu konuyu başlı başına bir yazı olarak ilerki zamana bırakıyorum.

Ve sanırım beklenen an burası oluyor….

Çekiliş pek yaratıcı degildi :) bu nedenle ne kadar inanırsınız bilmiyorum ama suçları ispatlanana kadar kerkes masumdur teorisinden yola çıkarak bana inanmanızı diliyorum. Sonraki çekilişlerde umarım daha inandırıcı yollar bulabiliriz…

Küçük kagıtlara yazılmış rumuzlar ile 5 DVD lik film ödülünü kazanmış olan şanslı arkadaşımız çekilişe “” rumuzuyla katılmış olan arkadaşımız. Mail ile de bilgilendirmenin yapılacagı andan itibaren (yani bugün) 10 gün içerisinde gerekli bilgileri ve seçmiş oldukları filmleri içimdeki ayı adresine göndermeniz gerekmektedir. Aksi durumda hediye hakkı yedek olmaya hak kazanmış olan “Aşil” rumuzlu arkadaşımıza devredilecektir.

İletişim bilgilerinizi dogru olarak yazmanız hediyenin elinize ulaşması açısından önemlidir ancak güven açısından herhangi bir soru işaretiniz var ise çekiliş duyurusunda belirtmiş oldugum alternatif yollardan size uygun olanı kullanabilirsiniz…

Katılımlarından dolayı tüm arkadaşlara teşekkürler. Katılımlar gösteriyor ki ilerleyen zamanda tekrar benzeri çalışmalar yapmamız lazım :)

 
Etiketler: , , , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

4 Yorum Yapılmış

 1. Aşil [28 Ocak 2008 - 06:15]

  obezcinnet’i tebrik ederim yanlız 10 gün mailine bakmasın mümkünse :))

 2. İçimdeki Ayı [28 Ocak 2008 - 19:31]

  Merhaba Aşil

  Öncelikle tebrik ederim ancak kötü bir haberim var ki obezcinnet benimle iletişime geçti ve bilgilerini gönderdi. Malesef yogun günler yaşadıgımdan cevap dahi yazamadım kendisine ama birazdan bunu da yapacagım.

  Bazı yerlerde belirtmiş oldugum gibi zaman içerisinde benzer çekilişleri tekrar yapmak istiyorum, hatta film dışı hediyelerde olabilir bunlar. Bakalım zaman ne gösterecek…

  Katılımın için teşekkürler, dilerim bir dahakine şansın yine böyle iyi olur…

 3. Anonymous [30 Ocak 2008 - 08:20]

  :(( peki.

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
 • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
 • Jeyan : Ben orası paşamken takılırdım oraya durakkende gittiğim çok olmuştu...
 • Mehmet : Herkese bol arkadasliklar...
 • Harun : Bayramın ikinci günü daha önceleri önünde yürüyüp bir türlü içe...