İçimdeki Ayı – Yenilendik

Ortaya Karışık 4 Şubat 2008 İçimdeki Ayı - Yenilendik
İçimdeki Ayı - Yenilendik

Yaklaşık bir yıla yakın zamandır kullanmış oldugum siyah temadan gerek almış oldugum “yazılar iyi okunamıyor” şeklindeki mailler gerekse artık bir degişim sürecine girilmesi gerektigini düşünmüş oldugumdan v2.0 (versiyon 2) ye geçmiş durumdayız. Umarım seçmiş oldugum bu renk kartelasında hata yapmamışımdır ve bu okunabilirliği önceki tasarıma göre arttırmayı başarmışızdır… Eksik kısımlar çok, ancak sabırsızlıgımdan olsa gerek bu şekilde yayına girip kalan kısımları zaman içerisinde düzenlerken sizlerden gelecek olan yorumlarlada beraber “”ya son şekli veririrz diye düşünüyorum.

Yenilikler;

 • “Flickr Seçmeleri” (sağ üst köşe) : Bu kısımda begenmiş oldugum resimlere yer vermeyi düşünüyorum. Resimlere tıklandıgında orjinal boyutta yeni bir sayfa açılacak ama şuan için sadece 1. sıra 3. fotografta link var. Digerleri tasarım aşamasında örnek olarak konuldugundan linkleme yapılmamıştı, şimdi ise tam adreslerini hatırlamadıgımdan linksiz durumdalar.
 • “Maille Bildirim” (sol menü üst kısım) : Feedburner’ın saglamış oldugu bu sistem ile artık blogta yayınlanmış olan yazıları yazılır yazılmaz mailinizde bulabilirsiniz. Yapmanız gerekenler “Mail bildiri ne demek?” linkine tıklandıgında görünecektir.
 • “Kategoriler” (sag menü üst kısım) : Blogspot’un etiket mantıgından yola çıkarak böylesi bir kategorileme yoluna gittim. Şuanki kategoriler ilk etapda akla gelenler olmuş olup zamanla daha oturaklı bir şekil alacaktır. Şuan için tıklandıgında bir kaçı sağlam şekilde çalışmaktadır.
 • “Alt Kısım” : Aslında burda tam olarak ne olucak şuan için bende bilmiyorum, kimdir nedir yazısını ilerleyen zamanda koyacagım ancak ekstradan neler gelebilir bilmiyorum.

Eksiklikler;

 • Firefox kullanıcılarında oluşmuyor olsada geçmiş yazılarda yer vermiş oldugum 500 piksel genişligindeki resimlerin oldugu sayfalarda sag menü otomatik olarak internet explorer (ie6) aşagıya kaymaktadır. Zaman zaman düzenlemeler ile halledilecektir.
 • Beyni şuan için durdugundan (saat sabah 06.34 / artık yatsam iyi olacak) bu noktada sizlerden gelecek olanlara göre eksiklikleri belirleyip giderme yolunu düşünüyorum. Bu nedenle yorumlarınızın önemli oldugunu bildirmek isterim…
 
Etiketler: ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
 • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
 • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
 • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
 • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...