İçimdeki Ayı Bir Yaşında

Ortaya Karışık 30 Mart 2008
İçimdeki Ayı Bir Yaşında

içimdeki ayı, gay bear, bear art
Evet katılıyorum resim çok büyük. Ama bugün büyük gün, daha doğrusu düşünce bazlıda olsa benim için güzel bir gün. Bundan tam bir yıl önce google da yapmış olduğum “Juan Gelman Şiir” araması sonucu başlamıştı herşey. Hatta ilk yazımdan alıntı yapacak olursam;

Ben masumum, sıradan gibi başlayan bir cumartesi günü elimde çayım bilgisayarımın başına gelmişken google’da yapmış oldugum “Juan Gelman Şiir” şeklindeki arama ile başladı herşey. Arama sonuçlarında sevgili gaykedi‘nin bloguna girmiş bulundum. Ne yazık ki blogda karşılaştıgım sadece Juan Gelman’ın adının geçtigi bir yazı idi ancak blogda diger yazılarada bakmaya başlarken çoktan şiirleri bir kenara bıraktıgımı farketmem fazla sürmedi. Yazıları ard arda okurken yorumlarda geçen küçük atışmalar, tartışmalar ve gülüşmeler le Nakhar , GriŞehirSakini ve To Be Gay or Not To Be Gay ile tanıştım.

Yazılanlar bu kadar sıcak ve gaza getirici olmasaydı sanırım “” fısıldamaz dı bana “Hadi, Daha ne duruyorsun” diye. Ve işte durmadım da, kolları sıvayıp kendimce bişeylere başlamış bulundum.

şeklinde bir başlangıçtı içimdeki ayının konuşmak isteyişi. Şimdiyse tam bir yıl olmuş, blogcuk bir yaşına basmış. İyi ki de doğmuş… Ancak ortada konuşulması gereken bazı gerçekler de var ve birazda zamanlama olarakta bu günü seçtim.

Öncelikle zamanında çokça dile getirdiğim Proje Grubu için destek veren bir çok arkadaş olmasına ragmen ne yazık ki kodlama kısmında tek kişi oluşumdan ve aklımdaki projeler için benden daha fazlasına ihtiyaç olduğundan bir şey yapamadık. Yavaş yavaş kendi çalışmalarım var ama ne zaman bitecek bilmiyorum, öncelikli başka projelerim söz konusu olduğu için gerekli özeni gösteremiyorum.

Diğer bir sorun ise farkedildiği üzre son günlerde meydana gelmiş olan sessizlik. Evet bunda şu aralar yaşadığım fizik kimya durumlarımın birbirine girmiş olması, aklımın artık düşünmek yerine düşünmemeyi seçmiş olması nedeni büyük ama bloggerında bunda etkisi fazla. Bir kaç gündür ara ara aldığım sistem hataları ve bir türlü beceremediğim aklımdaki tasarım ile SEO denen mereti doğru düzgün yapamıyor oluşum nedeni ile yaz başı veya sonu gibi sanırım (eminim ama neyse) taşınma söz konusu olacak. Neyse taşınmayı şimdilik bir kenara bırakacak olursak ne zamandır aklımda olan bir fikri söylemek istiyorum. Sizin de içiniz de bir ayı var mı? O da zaman zaman konuşmak istemez mi? ister derseniz yapmanız gereken hali hazırda mevcut bir google hesabınızı veya kullandığınız e-mail adresini bana bu yazıya yorum yazarak (yorumlar öncelikle benim tarafımdan görüldüğünden adresiniz 3. bir kişinin eline geçmeyecektir) bildirmeniz veya mail adresimden iletişime geçmeniz. Böylelikle sizde “içimdeki ayı” üzerinden içinizdeki ayıya ses vererek yazılarınızı paylaşabileceksiniz. Sadece istemeniz yeter.

Yakın zamanda yaklaşık 2 hafta gibi bir süre için şehir dışına çıkıyor oluşum nedeni ile şimdiden bir sessizliğin olabileceğini belirtmekte istiyorum. Tabi elimden geldiğince olmamasına çalışacağım ama dediğim gibi dilerseniz sizinde yardımınız ile bu sessizliği beraber ortadan kaldırabiliriz…

İçimdeki Ayı’nın fısıltılarına kulak vermiş olan herkese sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız…

 
Etiketler: , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

17 Yorum Yapılmış

 1. Anonymous [31 Mart 2008 - 07:25]

  Öncelikle 1.yaş günü kutlu olsun.. Bu arada madem yazınızda sormuşsunuz o zaman yanıtlayayım: “Elbetteki içimizdeki ayı konuşmak ister.. Hatta dili şişti.. İçimdeki ayı ile sohbetlerimi sözcüklere nasıl dökebilirim daha doğrusu dökebilir miyim, bilmiyorum; ama elimden geleni yapmaya çalışacağım.

 2. İçimdeki Ayı [31 Mart 2008 - 07:34]

  Merhabalar, iyi dilekleriniz için teşekkürler. Yorumunuzun son kısmında bulunan kişisel mail adresinizi kayıt ettim ve yorumunuzdan kaldırdım. Ne olur ne olmaz :) Şuan malesef detaylı bir mail yazamayacağım için bu işlemi akşama bıraktım.

  Desteğinizi içinse ayrıca teşekkürler, umarım beraberce güzel şeylere imza atabiliriz. En yakın zamanda mail kutunuuz rahatsız edeceğim. :)

  Beraber nice yıllara…

 3. Anonymous [31 Mart 2008 - 07:36]

  1. yaşgünü kutlu olsun… Bu kadar zamandır verdiğin emeklere kesinlikle değdiğini sen de çok iyi biliyorsun di mi?

  Daha nice yıllara. Beraber göreceğiz…

  Küçük

 4. mihail [31 Mart 2008 - 07:58]

  hepimizin heybesinin dibinde günışığına çıkmaya çalışan bir çok şey var. bunların en azından bir kısmını burada paylaşmak bencede iyi olurdu.

  DÜNYANIN TÜM AYILARI BİRLEŞİN
  YAŞASIN AYI DAYANIŞMASI :)))

  sevgiyle …

 5. İçimdeki Ayı [31 Mart 2008 - 08:10]

  Değdimi değmedimi bilmiyorum ama bildiğim şu ki ara ara da olsa içimdeki ayıya fısıldamak beni her daim mutlu etti ve etmektede.

  Beraber nice yıllara… Teşekkürler

 6. İçimdeki Ayı [31 Mart 2008 - 08:16]

  @mihail

  “bunların en azından bir kısmını burada paylaşmak bencede iyi olurdu” derken acaba içimize bir ayı daha katılıyor şeklinde mi düşünmeliyim :)

  Nasıl eğitim şart ise “dayanışma da şart” :) En azından umut etmek güzel…

 7. DIAGONAL [31 Mart 2008 - 16:04]

  happy new year to youuuuuuuuuuuuu

  happy new year to youuuuuuuuuu
  happy new year happy new year
  happy new BEAR to uuuuuuuuuuu

 8. İçimdeki Ayı [31 Mart 2008 - 16:48]

  hehe happy new bear :) teşekkürler @diagonel umarım happy mappy bir yıl daha olur…

 9. DIAGONAL [01 Nisan 2008 - 17:59]

  olur olur daha bir yıl da olur iki yılda olur
  bakarsın içimdeki ayı kitap olmuş best seller olmuş kalıcı olmuş
  olmaz olmaz demeyin şansınızı deneyin :D

 10. gaykedi [02 Nisan 2008 - 01:00]

  tanrım ne çabuk geçiyor zaman 1 yıl olmuş bile, daha nice yıllara, bir ayı ordusunun ayak seslerini hissediyorum sanki, burada toplanacak :p

 11. İçimdeki Ayı [02 Nisan 2008 - 01:50]

  Kitap mı :) yoksa sen bizi mi dinliyorsun @diagonel :P daha dün bir arkadaşımla konuşurken birden hiç olmadı yemek kitabı çıkartırız demişti. İçimdeki ayı olmasa da belki piyasada bulunanlardan farklı olarak ayı gözüyle değerlendirilmiş bir yemek kitabı hoş olabilir. Tabi bunlar sadece konuşmasa öylesine agızdan çıkmış şeyler, buna öncelikle yaz planları içinde internette başlayacağız. Şu aralar deli gibi ağızdan yaz için baya fikir çıkıyor ama hadi hayırlısı, diğer fikirlerim gibi toptan çöpe gitmeyip bir ikisi gerçekleşse yeter bile şimdilik :)

  Zaman cidden hızlı geçiyor @gaykedi, heleki böylesi bir ardakaş çevresiyle, onların yazılarına günbe gün eşlik etmekle daha da hızlı geçiyor. Umarım niceleri olur ve dediğin ayak sesleri en azından 4-5 kişiyede ait olsa yaza kadar bir AYU kadrosu oluşur :)

 12. deli ayi [02 Nisan 2008 - 09:48]

  üstadım doğum günün kutlu olsun. daha nice yıllara…
  deliAYI

 13. Goddess Artemis [03 Nisan 2008 - 02:51]

  Bloğunuzun 1. yaşı kutlu olsun! :o) Yeni güzel yazılarınızı ve benim bloğuma bıraktığınız akılcı, yapıcı ve farklı bir açıdan olayları, insanları, söylenenleri irdeleyen yorumlarınızı daha çok ve daha sık beklerim :o)

 14. gay_yor [03 Nisan 2008 - 03:35]

  sevgili “içimdeki ayı” 1.yaş gününü kutluyorum..iyiki tanımışım blogunu..nice yaşlara diyorum..nice yazılara..uzaklara gideceksin..ama yakında gelmen dileğiyle..
  hep ama hep sevgiyle kal..
  ve hiç yorumlarımdan düşürmediğim o cümle yüreğinle kal..

 15. İçimdeki Ayı [04 Nisan 2008 - 05:43]

  Malesef sınırlı internet erişiminden ancak bakabildim bloga, o nedenle olası gecikmeler içinde şimdiden kusura bakmayın arkadaşlar.

  @deliAYI
  Umarım nice nice yıllar olur hepimiz için. Ayılar harekete geçti :)

  @goddess artemis
  Teşekkür ederim, umarım o yorumdan sonra yanlış anlaşılmamşımdır diyordum ki sanırım öylede olmuş. Ben anlayışınız için teşekkür ederim. Şuan bir süre netsizlik söz konusu ama lafamın bastıgı her konuda yorumlarım sizinle…

  @gay_yor
  Teşekkürler gay_yor ve dediğin gibi bende seni ve korsan sevgilini iyi ki tanımışım :=) Umarım yakın zamanda geri dönüş yaparım.
  Yüreğinle Kal…

 16. penguins and coyotes [10 Temmuz 2008 - 15:38]

  it is a pleasure to read your blog,,
  cheers buddy

 17. İçimdeki Ayı [13 Temmuz 2008 - 18:19]

  Teşekkürler efem :)
  Şu dönemlerde pek ilgilenemiyorda olsam güzel günlerle daha iyiye kavuşucagımıza inanmaktayım…

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
 • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
 • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
 • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
 • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...