İçimdeki Ayı – 2008 Yılbaşı Çekilişi

Haberler 9 Aralık 2007 İçimdeki Ayı - 2008 Yılbaşı Çekilişi
İçimdeki Ayı - 2008 Yılbaşı Çekilişi

2007 ye güle güle dediğimiz şu günlerde bundan önce şurada dile getirmiş olduğumuz gibi birileri bir şeyler yapma hazırlığına çoktan girişti bile. Kimisi 2008 takvimleri hazırlığını bitirmiş, kimisi ise yeni yılla beraber merhaba diyeceği albümünün çalışmalarını bitirip geri sayıma başlamış. Her ne kadar büyük ve önemli bir durum olmasa da bu seneki bu hareketliliğe olarak katılmak istedim.

Nedir bu “içimdeki ayı ile kazanmaya hazır mısın” curcunası?

Tüm curcuna bir çekiliş için. Her çekilişte olduğu gibi küçük birkaç anket vari sorumuz olacak. Yazının sonunda yer alan bu anket vari sorularımızı yine yazının sorunda bulunan iletişim adresine göndermekten başka bir işlem yok. Gönderim işlemi tamamlandığında çekilişe katılmaya hak kazanmış olacaksınız ve günlük olmasa da 2-3 günde bir katılım gerçekleştirmiş olan arkadaşlarımız blogun sol alt tarafında kendi belirledikleri bir rumuz ile yazılacaklar. Böylelikle server veya başka bir nedenden dolayı oluşmuş hatalı gönderim durumunda haberdar olacaksınız.

Tamamdır, yazdım gönderdim. Ne kazanıcam peki?

Hediyemiz o kadar büyük birşey değil. 5 DVD dolusu GLBT (gay , lezbiyen , biseksüel , transgender kelimelerinden oluşan kısaltma) film. Bu dolusu lafı biraz garip duruyor şüphesiz ama anlatmak istediğim yine yazının sonunda yer alan mevcut GLBT film listemi (kazanma durumunuzda yeni liste gönderilecektir, geçen zaman içerisinde listeye eklemeler olacaktır) indirerek kendi seçmiş olduğunuz fimleri kazanabilirsiniz.

5 DVD dolusundan kasıt nedir ki?

1 DVD nin 4,5 GB veri aldığını göz önünde bulundurur isek toplamda 22,5 GB lık. 1 CD nin 700 MB veri aldığını düşünecek olursak ortalama bir DVD 6 cd içerecektir ve 5 DVD 30 film demek olacaktır. Her ne kadar elimdekilerden kopya olacak olsa da bu filmler, 30 film kötü bir sayı değildir umarım.

Peki ne zaman kadar yollasak olur mailleri?

Her ne kadar olarak geçse de bu girişim, yılbaşını biraz geçeceğiz. Gerek katılım sayısının artışı gerekse yılbaşından sonraki hafta içerisinde olan yoğunluğum nedeni ile katılımın son başvurusu 25 Ocak 2008 cuma dır.

Kazanıp kazanamadığımı ne zaman öğrenebilirim?

25 Ocak’ı takip eden pazar günü yani 27 Ocak 2008 tarihinde kazanan arkadaşımız yine buradan duyurulacak ve kendisine özel mesaj ile bildirim yapılacaktır.

Kazanamaz ise de yıl içerisinde benzer etkinlikler olur mu katılmam için?

Şuan için kesin bir şey olmasa da, katılım ve benzeri durumlara göre yıl içerisinde 2 aylık veya 3 aylık zaman dilimleri için benzer proje fikirleri aklımızdadır.

Mailde neler göndermem yeterli?

Anket cevaplarınızın yanı sıra mailinize katılımınızın yapıldığını blogumuz üzerinden öğrenebilmeniz için rumuz ekler iseniz seviniriz. Hediye kazandığınız takdirde sizlerden teslimat için bir kaç bilgi isteyeceğiz. Bunları ise iki alttaki kısımdan öğrenebilirsiniz.

Hediyem nasıl elime ulaşıcak?

Şuan için aklımızda bulunan yöntem kargo ile hediyenizi göndermek. Ancak kazanan arkadaşımız için ulaşımın daha rahat olabileceği bir yol var ise ve bunu bize bildirir ise kendisi için en hızlı olan yolu kullanacağız.

Ad, Soyad ve Açık Adresimi vermek zorunda mıyım? Size ne kadar güvenebilirim?

Hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizin herhangi bir üçüncü şahsa verilmesi söz konusu değildir. Bu nedenle rahat olunuz. Açık adres konusunda endişeleriniz olursa bile size yakın olan kargo firmalarına giderek herhangi bir adres vermeden kargonun şubesine gönderim yapılıp yapılmadığını sorunuz, eğer bu mümkün ise açık adresinizi bildirmeden kargo şubesine sizin adınıza hediyenizi gönderebiliriz. Ancak bu durumda tek gerekli olan adınız olacaktır eğer kargo şubesi sizin farklı bir isimle hediyenizi almanızı kabul ediyor ise adınızı da farklı bildirebilirsiniz ancak bilmenizi isterim ki herhangi bir isim sorunlu teslimat sorunu yaşanır ise hediyenizi almanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle en azından ad ve soyadınızı gerçek şekli ile bildirmeniz yararınıza olandır.

Çekilişe katılmak için maille gönderilmesi gereken anketimsi sorular.

 1. Yaş aralığınız nedir? : Bu kısma eger diyelim 29 yaşında iseniz 25-30 veya 34 yaşında iseniz 30-35 şeklinde cevap verebilirsiniz. Sorulmasındaki amaç kısmen blog okuyucularının yaş aralığını belirlemektir.
 2. Blogta eksikliğini gördükleriniz nelerdir? : Blogu çekiliş vasıtası ile tanıdı iseniz veya bu konuda fikir belirtmek istemiyorsanız boş bırakabilirsiniz.
 3. Ayı veya başka bir sınıflamanın varlığı gereklimi sizce?
 4. GLBT temalı filmlere nasıl erişiyorsunuz?
 5. İçimdeki Ayı blogu ile ilk karşılaşmanız nasıl oldu?
 6. Kazananı belirleme doğrultusunda herkes için daha güvenilir olabileceğini düşündüğünüz bir alternatif yöntem belirtir misiniz? : Boş bırakılabilir ancak doldurulması daha yararlı olacaktır.

Cevapları yukarıdaki bilgiler doğrultusunda 25 Ocak 2008 cuma gününe kadar mail adresine gönderdiğiniz taktirde çekilişimize katılmış olacaksınız. Sormak istedikleriniz veya bildirmek istedikleriniz içinde aynı adresten iletişim kurabilirsiniz.

Şansınız bol olsun…

 
Etiketler: , , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

3 Yorum Yapılmış

 1. DIAGONEL [09 Aralık 2007 - 16:14]

  şapkalı 2008 olayına bayıldım ….kabul ediyorum kar altında kalmış rakamlardan yada bakılınca kıl yumağını anımsatan sayılardan daha iyi olmuş ….
  :D

  weee yarış başlasın….

 2. İçimdeki Ayı [09 Aralık 2007 - 18:08]

  Bugün inceledigim fontlar arasında secebildigim en iyilerden birisiydi, aslında daha güzelleri var misal sayılara sarılmış ayıcıklar ama onlar açık renkli zeminlerde anlaşılabiliniyordu. Bu verile ile elimde 109 mb lık 971 yılbaşı fontu bulundugunu bildirmek isterim :)))

  Begenmiş olduguna sevindim @diagonel ve dedigin gibi başladık bugün itibari ile. 2 foruma duyuru yaptım şuan ancak yinede bu mesajı okuyupta konuyu bloglarına taşımak iseyen arkadaşlara hayır demem :)))

  Teşekkürler

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
 • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
 • Jeyan : Ben orası paşamken takılırdım oraya durakkende gittiğim çok olmuştu...
 • Mehmet : Herkese bol arkadasliklar...
 • Harun : Bayramın ikinci günü daha önceleri önünde yürüyüp bir türlü içe...