Homofobiye Karşı Buluşuyoruz! (1-17 Mayıs)

Haber ve Duyurular 27 Nisan 2009 Homofobiye Karşı Buluşuyoruz! (1-17 Mayıs)
Homofobiye Karşı Buluşuyoruz! (1-17 Mayıs)

Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği, üç yıldır, haftasında, Türkiye’nin başkenti Ankara’da, Uluslararası Karşıtı Buluşmayı organize ediyor.

Homofobi Karşıtı , 2006 yılında ilk kez, dört günlük bir salon etkinliği olarak yapıldı. 2007 yılında ise merkez etkinler ile birlikte başkentin üç büyük üniversite kampüsünde de “Homofobiye Karşı Kampüs Buluşmaları” yapıldı.

4. Buluşmaya az kaldı!

2009 Buluşması ise 17 Mayıs haftasını ve Ankara yerelini aşıyor.
Bu yıl Buluşma, özgürlüğün bayramı 1 Mayıs yürüyüşünden başlıyor ve 17 Mayıs Homofobiye Karşı Yürüyüşe kadar devam ediyor. Ankara ile birlikte İzmir (Ege Bölgesi), İstanbul (Marmara Bölgesi), Eskişehir (İç Anadolu Bölgesi), Diyarbakır (Güneydoğu Anadolu Bölgesi) ve Van’da (Doğu Anadolu Bölgesi) da Homofobiye Karşı Buluşuyoruz!

Dünya Sağlık Örgütünün, eşcinselliği, hastalıklar listesinden çıkardığı güne işaret eden 17 Mayıs Uluslararası Homofobi Karşıtlığı Günü, cinsiyet kimliği veya cinsel yönelimlerle ilgili tüm fiziksel, ahlaki veya sembolik şiddetlere karşı eylem ve karşı durma günüdür. İnsanların eşitliği için mücadele eden tüm girişimlere ilham ve destek vererek, hepsiyle koordinasyon içinde olmayı amaçlıyor.

Derneği on yılı aşkın bir süredir ayrımcılığa karşı eşcinsel bireylerin insan haklarının geliştirilmesi yönünde sosyal, kültürel ve akademik alanlarda etkinlikler düzenliyor.

Homofobi Karşıtı Buluşma’da, çeşitli sosyal, politik, kültürel ve akademik alanlarda eşcinsellere yönelik homofobik tutum ve davranışlar ile maruz kalınan ayrımcılık yurtiçinden ve yurtdışından uzmanların, yazarların, sanatçıların, akademisyenlerin, politikacı ve gazetecilerin katılımıyla ele alınıyor.

LGBT bireylerin, hayatın her alanında homofobik tutum ve davranışlarla karşı karşıya kaldıklarını, sırf cinsel yönelimlerinden dolayı ayrımcılığa maruz bırakıldıklarını biliyoruz. Homofobi probleminin sadece LGBT kişilerin değil aynı zamanda heteroseksüel kadın ve erkeklerin de meselesi olduğu gerçeğinin bilincindeyiz.

Katkılarınızı bekliyoruz…

Türkiye’deki Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transgender (LGBT) topluluğunun örgütlenme ve ifade hürriyetinin gelişmesi ve ayrımcılığa uğramamaları yönünde önemli adımlardan biri olan Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’nın örgütlenmesinde, şehirlerde ve kampüslerdeki her aşamasında katkınızı ve önerilerinizi bekliyoruz.

Ve tabii ki doğrudan katılımınızı! En azından buluşmanın 15-17 Mayıs tarihleri arasındaki Ankara bölümüne gelebilirsiniz.
17 Mayıs Pazar günü Türkiye’nin başkenti Ankara’da Homofobiye Karşı Yürüyeceğiz.

Gelin 17 Mayıs’ta Ankara’da, Homofobiye Karşı Yürüyelim!

Kaos Gey-Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği

GMK Bulvarı 29/12, Demirtepe/Kızılay-Ankara
0312 230 0358
@kaosgl.org
www.kaosgl.org
www.antihomofobi.org

 
Etiketler: , , , , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
  • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
  • Jeyan : Ben orası paşamken takılırdım oraya durakkende gittiğim çok olmuştu...
  • Mehmet : Herkese bol arkadasliklar...
  • Harun : Bayramın ikinci günü daha önceleri önünde yürüyüp bir türlü içe...