Hikaye : Penceredeki Göz (Bölüm 1)

Ortaya Karışık 16 Aralık 2008 Hikaye : Penceredeki Göz (Bölüm 1)
Hikaye : Penceredeki Göz (Bölüm 1)

Arabanın kapısı yavaşça kapandı, içerde bir şey unuttu mu diye hafifçe eğildi, aslında içeriye bakmadı bile, sadece gündelik ezber hareketlerden birini zarifçe ve dikkatlice görsel olarak yerine getirdi.

Balkonun kapısını hafifçe araladı. Bedenini perdenin arkasına gizleyerek kafasını dışarıdan maksimum görüntüyü alacak minimumlukta dışarı çıkardı, her saniyesini kaydetti, her hareketini, her eğilişini, vücudunun her salınışını hafızasına usulca kazıdı, daktilo vuruşları kafasında birer birer işleniyor, fantezileri gördüklerinin bir adım arkasında dans ederek ilerliyordu.

Apartmanın girişinde çantasından anahtarı çıkarmaya çalışıyordu yaşlı kadın vardığı sırada, nazik bir selam vererek içeriye girdi arkasından, ışıklar yandı, asansör her zaman olduğu yerde, her zaman çıktığı katlara yine çıkmak istemiyormuşçasına geç geldi, asansörlerden nefret ediyordu, merdivenler içinse çok tembeldi.

Işıkların yanmasıyla dürbününe sarılması bir oldu, o da ne? Perdelerden biri acıktı, ilk kez, gerçektende ilk kez perdelerden biri açık ve ısrarla kapatılmıyordu, bekledi, sabırla yatak odası olduğundan zerre şüphesi olmadığı odaya geçmesini bekledi.

Duş almalımıydı, yoksa sabah mı alsa daha iyi olurdu, neden bu kadar düşündüğünü anlamıyordu, son zamanlarda bu tip ufak şeyler için hesap yapmaya üşenmiyordu, aslında onları zaman kaybetmeden yapmak daha kolay olsa da, tişörtünü çıkararak yatağa uzandı, hızlıca yataktan doğruldu, aynada sırtındaki sivilceleri kontrol etmeye başladı.

Gördüklerine inanamıyordu, tam hayal ettiği gibiydi, ne eksik ne fazla, heyecandan ne yapacağını bilemiyordu, bütün heyecanı tek bir yerde toplanıyor ve hiç olmadığı kadar diri ve ateşli bir şekilde daha fazlası için çeperleri zorluyordu, nefes alış verişi hızlanmıştı.

Aman tanrım, bu kadar tembel bir herif mi oldum diye geçirdi içinden, perdeyi bile kapatmayı unutmuşum, aynadan perdenin açık olduğunu görebiliyor daha fazlası karsı pencerede dikilmiş birinin kendisini izlediğini de fark etmişti, hareket etmedi bir süre, odada dolandı. Perdeyi kapatmaya gidiyor, sağa sola bakıyor ama kapatmıyordu, adeta kur yapıyordu, karsıdaki siluet ise heykel gibi çakılmış, görünmemek için karanlık odada hayalet rolü oynuyordu, sevmişti bunu, sabırlıydı karşıdaki.

Görmüş müydü acaba onu? Hareket etmeli miydi, bu fırsatı fark edilme riskine rağmen geri çeviremiyordu, arzu ettiği şey karşısında duruyordu, ne yapmalıydı bilemiyordu, hayalini kurduğun şey gerçekte o kadar da çekici değildir tezi çökmüştü, hayal ettiğini gerçekte daha fazla arzuluyordu, ne yapacağını şaşırmıştı.

Perdeyi kapattı sonunda, şaşırmıştı, takip mi ediliyordu yoksa rastlantısal bir dikizleme miydi, kafasında planlar kura kura banyoya gitti.

DEVAM EDECEK

 
Etiketler: , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
  • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
  • Jeyan : Ben orası paşamken takılırdım oraya durakkende gittiğim çok olmuştu...
  • Mehmet : Herkese bol arkadasliklar...
  • Harun : Bayramın ikinci günü daha önceleri önünde yürüyüp bir türlü içe...