Heterofobi ve Heterofobik Eşcinsel

Ortaya Karışık 13 Mart 2008 Heterofobi ve Heterofobik Eşcinsel
Heterofobi ve Heterofobik Eşcinsel

Eminim tamamen saf bir niyetle ortaya çıkıyor ama son zamanlarda heterofobik eşcinselleri görmek, yazdıklarını okumak üzücü geliyor bana. Bunca zaman homofobiyi aşmak için adına yaptıklarımızı, yapılanları bir kenara bırakıp ile diye tartışmalara başlayacağımız günler pek uzak gibi görünmüyor.

Umarım beni kimse yanlış anlamaz ve kimseyi zan altında bırakmam ama özellikle 20 yaş altı eşcinsellerde bu durumu fazlasıyla görmekteyim. Bilmiyorum belki de 20 yaş üstünün artık bıkmışlığından da olabilir ama yeni nesil olarak adlandırılan bu yaş grubu fanatikçe bir düşünce yapısı ile geliyor veya ben fazla abartıyorum bu durumu, umarım da öyledir.

Artık duyulanlar, olanlar öyle bir son noktaya geldi ki (siyaset dahil) herhangi bir küçük durumda veya yanlış anlamada gözünü kapatıp ağzına geleni savuran bu düşünce tarzı nasıl olur da kendinin anlaşılmasını isterken karşı tarafı hor görmeye çalışır bilemiyorum. Kim bilir belki de ezilenin ezene savurduğu yumrukları kahramanlık olarak görüyor olmasındadır…

Heterofobiye HAYIR!
Youtube’un bir açılıp bir kapanması nedeni ile şuan video eklemek boş bir eylem olacağından sevgili @gaykedi den esinlenerek çaldığım fikir ile şuradan dinleyebileceğiniz şarkının ( – Her şey Sevgiyle Başlar) bir mısrası bile birçok şeyin çözümünü ortaya koyuyor…


Yanımda Dur
Usulca Koluma Dokun
Al Ellerim Senin Olsun
Yüzüme Bak Sana Anlatacak
Çekinme Güven Bana

Not : Bakalım ne olmuş serisi 2. si çıkmadan durdu gibi görünüyor ancak bazı nedenlerden dolayı (strateji hatası) biraz ertelenmiştir.

 
Etiketler: , , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

7 Yorum Yapılmış

 1. gay_yor [14 Mart 2008 - 06:03]

  sevgili “içimdeki ayı” bu yazıya üstüme alarak yorum yazmak istiyorum..:) 19 yaşında bir eşcinsel olarak..bu hayatta beni üzen çok şey oluyor..bazen hayat; ağır mı geliyor ne bilmiyorum..ama üzülüyorum işte..

  ama heterofobi hiç ortaya çıkmadı bende..düşündüm gizliden gizliye göstermişmidir kendini ama gösterseydi..ben insanları bu kadar çok sevmezdim..çok güvenmezdim her halde..her ne kadar onlar eşcinselliği küçükte olsa işleyen filmlerde ipnelere bak deseler bile..ben homomuyum ki kırmızı yada pembe giyeyim deselerde..kıvırtıyor adama bak top mu ne deselerde..ben hep sevdim insanları onların homofobilerine yordum hep..hiç unutmuyorum brokeback mountaın, ilk vizyona girdiğinde 16 yaşındaydım..bizim bir kaç arkadaş o filmi alıp dvd de izlemeye başlamışlardı..yanımda geçen konuşmalar aynen şöyleydi..pisliklere bak erkek erkeğe ilgi duyuyor iğrenç demişlerdi..ben susmuştum..ama onlarla arkadaşlığımı bitirmişmiydim hayır!
  siyasete gelince belkide sevgilimin elini daha rahat tutabilmem içindir bu küçük heterofobi davranışım..sadece bir el tutmak için..
  diğer tüm hetero aşıklar gibi..

  hepsi bu “içimdeki ayı”..şimdiden bu yazıyı sıkılmadan okuduğun için teşekkür ederim..sevgiyle kal

 2. DIAGONAL [14 Mart 2008 - 07:30]

  sanırım sorunun kökü homofobinin başlarına değin uzanıyor ve aradan geçen zaman; yetişen her jenerasyona kendinden öncekinin yaptıkılarıyla beraber yapamadıklarınıda gösteren sihirli bir ayna gibi …
  işte bu yüzdende belkide azilmişlik duygusunun cana tak dediği noktayla beraber bir nevi savunma mekanizması olabilir bii heterofobi…..

 3. İçimdeki Ayı [14 Mart 2008 - 14:38]

  Aslında o yaş ibaresini koyduğum an pek hoş bir şey yapmadığımın farklında idim ama ne yazık ki günlük hayatta karşılaşılanlar, konuşmalarda geçenler ve nette okunanlar derken böylesi bir yaş profili ortaya çıktı.

  İnsanların düşüncelerine karşı iyi niyetlerine yormak yerine açıklama yapmak daha doğru olan ama ne yazık ki bunu yaparken birçok kişi çıkış noktasını tam belirliyemiyor ve karşı tarafın değer yargılarından yola çıkılıyor. Bu yargılar içerisinde yanlışlar bile olsa böylesi bir tartışma ortamından ne yazık ki saglıklı sonuçlar çıkmıyor o nedenledir ki pek hızlı adımlar atamıyoruz belkide.

 4. gaykedi [15 Mart 2008 - 19:25]

  azda olsa böyle eşcinsellerin varlığını gördüm, varlıklarını hissettim…

  çoğu genç insan, buna o yaşlarda eşcinsellerde dahil, yaşları gereği herşeye karşı çok agresif ve hoşgörüsüzler, nefret dolular, karamsarlar… faşizmin en sevdiği, eline bir silah verip istediğini yaptırtabildiği insan kitlesi de bu gençler değil mi zaten…zamanla durulacaklarına eminim…

  bu arada mp3’ü indirdim dinliyorum, ara sıra yap böyle süprizler bize :p

 5. İçimdeki Ayı [15 Mart 2008 - 19:59]

  Aslında bu konuda diyeceğim herşey yanlış anlaşılmaya müsait ama umarım kimse yanlış anlamaz.

  Hepimiz hayatımızın bir döneminde ( ki özellikle gençlik ) kalıbına girecegimiz bir kap arayan su gibi oluyor sanırım. Ve en kötü kapları da gençlik döneminde hızlı verilen kararlarla alıyoruz.

  Yazılara uygun birşeyler bulabildigim ölçüde mp3 eklemek hoş bir fikir gibi geldi. :) Neden olmasın

 6. gaykedi [15 Mart 2008 - 23:33]

  walla ben hiç yanlış anlamam, çünkü bugün 15-20 yaş arası yaptığım agresifliklerime, denyoluklarıma, heyecanlarıma baktıkça kendim bile şaşırıyorum…o yaşlarda gerçekten damarlarda deli bir kan akıyor gürül gürül, boşuna delikanlı dememiş atalarımız o yaştakilere :p

 7. İçimdeki Ayı [16 Mart 2008 - 07:28]

  :) dimi ama…

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
 • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
 • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
 • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
 • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...