Go Fujimoto 2007 Takvimi

Kategorilenmemiş 16 Nisan 2007
Henüz Küçük Resim Eklenmemiş

Japanimation Bears
Bear Art kapsamında belkide daha iyi çizgilere sahip birisi yoktur? En azından benim nazarım da Go Fujimoto için bunu söyleyebilirim. Bu arada sitesini ziyaret edenler görecektir ki kendisine kısaca “FUJIP” denmesini tercih etmekte. O nedenle yazıda olası yerlerde kullanabilirim.

Abnormal Works çalışmalarından bahsederken hafiften yakınmıştım japanimation bears‘tan ticari kaygıları yüzünden ancak çalışmalarını gördügünüzde kendilerine hak vermeden edemiyorsunuz. (her ne kadar yazının sonunda emule linki verecek olsanız da -bkz: Çelişki-)

Ayrıca şöyle bir çıkarımda yapmamız sanırım mümkün “Herhangi bir karede fujip imzası olmasına gerek yok” karakterlerini çok rahatlıkla algılıyabiliyorsunuz. Kalabalık bir türk grubun içerisinde japon birinin algılanması olarakta nitelendirebiliriz :) . Neyse, Fujip başlamış oldugu takvim projesi ile 2004 yılından bu yana her yıl başarılı yapımlar sunmakta. Bu sene sunmuş oldugu takvim bundan önce birçok kez kullanmış oldugu “okinawa” temasından birazcık farklı lanse edilmiş olsada tema yine okinawa dememiz yanlış olmaz.

*** *** ***

Okinawa Hakkında Kısa Bir Not : Okinawa japon takımadalarının en güneyinde yer alan bir ada. Uzun yıllar bagımsız olarak kalabilmiş olan bu ada bir dönem amerikalıların bayragı altına alınmış olsada japonya ya geri verilmiştir. Gurur kavramının kendileri için çok önemli bir yere sahip olan Okinawalılar her ne kadar japon olarak görülselerde başta kültürül yapı olmak üzre bir çok alanda japonlardan farklı ve daha iyidirler. Havasının suyunun ve insanının farklı oldugu bir japon dünyası olarak da özetleyebiliriz sanırım. Ayrıca animelerle az çok içli dışlıysanız veya RPG tarzı oyunlara ilgiliyseniz okinawalı bir tanıdıgınız oldugunu söyleyebiliriz :) “Hattori Hanzo” Okinawalı oldugu bilinen Hattori efsanevi bir kılıç ustasıdır. Bu konuda herhangi bir egitim alıp almadıgı hiçbir zaman kesinleşememiş olsa da birçok manga ve animede kılıç ustalıgını hayranlıkta takip etmekteyiz.

*** *** ***

Sanırım konumuzdan uzaklaştık :) Hemen toparlayalım. Evet Fujip’in 2007 takvim projesi de Okinawa temalı. 14 renkli takvim sayfası ve 12 siyah beyaz mini hiyayeden oluşan takvime site üzerinden paypal aracılıgı ile sahip olabiliyorsunuz. Fiyatı 1,500 yen.

Ancak çalışmaların digital versiyonlarına erişmek isterseniz ve emule kullanıyorsanız

Go.Fujimoto.2007.Calendar.(Bear.Manga).[icimdekiayi.blogspot.com].rar (36,69 MB)

yukarıdaki linkten takvimin digital versiyonuna erişebilirsiniz. Ve iyi bir yazıcınız varsa birçok yerde bulacagınız parlak kagıt veya fotograf kagıdı olarak tabir edilen kagıtlara renkli çıktı alarak. Şık bir takvim sahibi olabilirsiniz.

 
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

2 Yorum Yapılmış

 1. izlek [16 Nisan 2007 - 05:41]

  Verdiğin linklere ulaşamıyorum. Acaba kısa filmde olduğu gibi, eksik bir eklenti mi söz konusu yoksa ben mi çok beceriksizim:)

 2. İçimdeki Ayı [16 Nisan 2007 - 10:34]

  Linkler söz konusu olduguna göre bu bilgisayarında emule kurulu olmadıgına işaret izlek. Yani beceriksizligin diye birşey söz konusu degil. Http link bulmak veya rapid gibi yerlere yüklemek zamanla zorlaşınca paylaşım programlarının degeri daha bir biliniyor.

  Vermiş oldugum linkleri kullanabilmek için öncelikle “emule ” isimli programı kurman lazım. Googleda bu konu hakkında biraz araştırma yaptımda

  http://www.forumneuro.com/showthread.php?t=4860

  yeterli gibi duruyor. İstersen bir göz at, eger herhangi bir problem olur ise burdan bildirmen yeterli elimden geldigince yardım etmeye çalışırım.

  Kolay gelsin izlek…

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
 • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
 • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
 • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
 • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...