Film : "Kinky Boots (2005)"

Kategorilenmemiş 8 Mayıs 2007
Henüz Küçük Resim Eklenmemiş


Kinky Boots “Müstehcen Çizmeler”

İngilterenin varoşlarında bulunan Price Ayakkabı firması babasının ölümünden sonra Charlie Price’a (Joel Edgerton) kalmıştır. Nesilden nesile erkek ayakkabıları üzeretmiş olan Price firması daralan ayakkabı pazarı ve üretimdeki kalitesiz ayakkabıların varlıgı nedeni ile iflasın eşiginde dir. Her geçen gün sona yaklaşan firma için Charlie Price’ın yapabilecegi tek şey yavaş yavaş işçilerini çıkartarak olası sonu geciktirmek ve bu zaman diliminde yeni baglantılar kurmaktır.

Charlie’nin bir gece şehrin karanlıgında kovalanan bir travestiyi (Chiwetel Ejiofor) kurtarmak amaçlı yardıma gittigi sırada travestinin kırılan ayakkabı topugu ve işten çıkarmak içi odasına çagırdıgı işcisi Lauren e (Sarah-Jane Potts) haklı mazeratini ifade etmeye çalışırken Laurenin sunmuş oldugu “diger firmalar gibi özel alanlara yönelik ayakkabılar yapar isek bu durumdan kurtulabiliriz?” fikri ile Price firması müstehcen ayakkabılar dünyasına giriş yapmaktadır.

Başlangıçtaki rıhtım sahnesi ve bunu takip eden Baba Price’ın ayakkabı tarifi sahneleri ile güzel bir yapımla karşı karşıya oldugumuzun sinyalini veren film ne yazık ki başlangıçtaki sinyalini koruyamıyor. Ancak bu demek degildir ki filmimiz kötü, ölmeden önce izlenmesi gerekli fimler sınıfına alınmasada izlenesi fimler sıralamasında bir yer haketmekte “Kinky Boots”.

Başarılı kamera çekim açılarının ve renk seçimlerinin göze çarptıgı filmde kullanılan “Whatever Lola Wants” gibi kabare şarkıları ile müzikal açıdan da film kulaklarımızı doyurmakta. Bu nedenle filmin soundtrack albümüne en azından bir kez göz atılmalı.

Filmin resmi sitesinde bulabileceginiz fragman ile film hakkında küçük bir bilgi edinebileceginiz gibi site üzerinden ulaşabileceginiz soundtrack kısmında parçaların kısıtlı bir bölümünü dinliyebilmektesiniz.

Filmi İndirmek İçin Tıklayınız —> Kinky.Boots.2005.DVDRip.avi
Filmin Soundtrack Albümü —> Kinky.Boots.-.Soundtrack.(2005).rar
Filmin Resmi Sitesi :
http://kinkyboots-movie.com/
Filmin IMDB Sayfası : http://www.imdb.com/title/tt0434124/
Filmin Fragmanı : http://www.apple.com/trailers/miramax/kinkyboots/trailer/
Filme Dair Duvarkagıtları :
http://www.allmoviewalls.com/movies/…

(Not : Filmi indirebilmeniz için bilgisayarınızda emule adlı paylaşım programı kurulu olması gerekmektedir)

 
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
  • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
  • Jeyan : Ben orası paşamken takılırdım oraya durakkende gittiğim çok olmuştu...
  • Mehmet : Herkese bol arkadasliklar...
  • Harun : Bayramın ikinci günü daha önceleri önünde yürüyüp bir türlü içe...