Eşcinsel Torrent Sitesi gaytorrent.ru da Kapandı

HaberlerWeb Siteleri 4 Mart 2012
Eşcinsel Torrent Sitesi gaytorrent.ru da Kapandı

gay torrent, gey torrent, eşcinsel torrent

Eşcinsellere yönelik film ve benzeri çeşitli dökümanların paylaşıldığı bir numaralı dün akşam itibari ile erişime kapandı. Geçtiğimiz aylarda alan adı konusunda sorunlar yaşayan siteden şuan için herhangi bir resmi açıklama yapılmış durumda değil. Kullanıcıların facebook ve twitter gibi sosyal medyalar üzerinden şaşkınlıkları, üzüntülerini belirttikleri site 6 yıl gibi bir zamanda alanında iyi bir yere gelmişti.

kim dotcom, megaupload, chubby Amerikadaki, durumu hala netlik kazanmamış olan “Çevrimiçi Korsanlığı Önleme Yasası” (SOPA) ve “Fikri Mülkiyeti Koruma Kanunun” (PIPA) ‘a karşı Ocak 2012 başlarında büyük bir tepki kampanyası başlatılmıştı. Ancak bunlar süregelirken birçok paylaşım sitesi de kapatılmış, yöneticileri hakkında tutuklanma emri çıkartılmıştı. Bunlardan belkide en popüleri olan MegaUpload’ın yöneticisi (Solda) Yeni Zellanda’da tutuklanmıştı. Ardından Yeni Zellanda mahkemeleri tarafından şartlı tahliye edilmiş olsa da bu durum birçok benzeri web sitesine korku salmaya yetmişti.

Kimi siteler alan adları ve hostinglerinde farklı ülkelere geçiş yaparak yasal olarak kurtulma yollarını denemiş olsa da, BTjunkie gibi bazı sitelerde geçtiğimiz aylarda kendi istekleri ile kapandıklarını duyurmuştu. TorrentFreak ile görüşme halinde olan ’da da benzeri bir durumun gerçekleşmesi endişesi yüzünden kapanmış olması önesürülmekle beraber yazının başında da belirtmiş olduğumuz gibi henüz resmi bir açıklama yapılmış durumda değil.

 
Etiketler: , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
  • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
  • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
  • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
  • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...