Eşcinsel Erkekler Andropoz’a Girer Mi?

Makale ve Benzeri 11 Mayıs 2009 Eşcinsel Erkekler Andropoz'a Girer Mi?
Eşcinsel Erkekler Andropoz'a Girer Mi?

genel olarak yaşın ilerleyişi ile beraber erkeklik hormonu olan testesteron azalması olarak nitelendirilmektedir. Kadınlarda görülen menopozun er kişi versiyonu olarakta lanse edilse menopoz kadar sancıları olmayan bir süreç. Kaldı ki tüm erkeklerin andropoza girme gibi bir durumda söz konusu degil. Çoğunlukla 50 li yaşlarda görülen andropoz 70 li – 80 lı yaşlarda da görülebilmekte.

Bedensel belirtileri; ateş basması, cinsel isekteki azalma, kas ağrıları ve ereksiyon gibi şekillerde olan andropoz sinir, kaygı ve halsizlik hissi gibi psikolojik belirtilerle başgöstermekte. Çoğu erkeğin bu durumu açıklayamayışı nedeni ile içine kapanık bir yapıya bürünmeye başlaması da görülüyor olsa tedaviler ile çok az bir seviyeye düşürülmekte.

gay men, daddy, bear, cubGünümüzde uygulanan ağızdan alınan tablet, kas içi enjeksiyonlar ve testis derisi gibi deriye yapıştırılan bantlar gibi yöntemlerden en çok olumlu sonucu döndürenin bantlar oldugu görülmekte. Deriye yapıştırılan bu bantlar ile kişinin günlük testesteron salınımı denge altına alarak olumlu sonuçlar doğurmakta.

Resmi kayıtlara göre ülkemizde 40 yaşını aşmış erkeklerin %52 sinde cinsel performansta ve istekte azalma olduğu ifade ediliyorda olsa doktorlar çekingen hastalarıda hesaba katarak bu oranın daha yüksek oldugunu söylemekte.

Ancak bu tarz şikayetlerde bulunan bireylerin cinsel yönelimlerine dair herhangi bir bilgi bulunmadığından, bulunmasınında anlamsız oldugundan erkekler konusunda andropoz hiç dillendirilmemiş gibi durmakta. “ Andropoz” şeklinde google aramalarında dahi ulaşılan sonuçlar uzman.tv de videolu olarak tarkanın olup olmayışı yada cemil ipeçiden öteye gitmemekte.

Diğer bir yandan eşcinsel bireylerin büyük bir çoğunluğunun “et pazarı” olarak tabir ettiği ama sürekli online olduğu eşcinsel arkadaşlık sitelerinde detaylı aramalarda +50 yaş grubundan bir çok bulunmakta.  Heteroseksüel arkadaşlık sitelerinde durum nedir bilmiyorum ancak eşcinsel arkadaşlık sitelerinde bu eşcinsel profil sayılarının fazla oluşu (orantısal) ve andropoz kelimesi ile eşcinselin yanyana anılmayışı aklıma “eşcinsel erkekler andropaz’a girer mi?” sorusunu getirdi. Doğa gereği cevap bilinsede konu hakkındaki fikirleri onaylıyacak verilerin eksikliği hayal gücüne meydan bırakmakta.

Bunların yanısıra en basitinden google da ayda ortalama 20 milyon defa “” ve 10 milyon defada “” kelimelerinin aranıyor olması, “silver ” sorgusunda konu ile ilgili birçok sadece bu konuya yönelik arkadaşlık sitesinin dönüyor oluşu ve bu sonuçların çogunun eşcinsel erkekler için oluşu yüzdelik dilimleri fikren minimum seviyeye çekmekte.

Peki siz ne düşünüyorsunuz eşcinsel erkeklerin andropoza girip girmeyişi konusunda? Yoksa sorulması bile abes bir soru mudur bu?

silver daddies, older men, daddy

 
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

7 Yorum Yapılmış

 1. yanıkkoza [11 Mayıs 2009 - 13:48]

  Selam inan çok düşündüm bende hatta yaşım 27 olduğu halde bende mi diye soruyorum :) ama bende kesin bilgiye sahip değilim…
  Bilgi için çok sağol benimde kafamı epey kurcalayan bir konuydu.
  Dipnot alttaki dadylere bayıldım :)))
  Sevgilerimle yanıkkoza..

 2. İçimdeki Ayı [11 Mayıs 2009 - 18:58]

  Biraz erken bir andropoz dönemi oluyor 27 ama hafiften hafiften ısınmak için belki faydalı olabilir :)

  Hatırladım da birisi daddylerden mi hoşlanıyordu :)

 3. ahmet [10 Temmuz 2009 - 23:54]

  bende eşcinselim 22 yaşındayım ve bunu kabul ediyorum

 4. Mehmet [04 Nisan 2010 - 22:24]

  Çok teşekkur ederim sağlık bilgileri için

 5. yaya [06 Nisan 2010 - 09:13]

  nerede bu görüntüleri buldunuz?

 6. İçimdeki Ayı [07 Nisan 2010 - 10:06]

  @yaya

  Sitemizde yer alan resimlerin hepsi internet üzerinden edinilmiş görüntülerdir. Eğer resim üzerinde bilgilendirme yok ise rastgele edinilmiş fotoğraflar.

 7. Hakan [23 Ocak 2011 - 12:49]

  20 yaşında eşcinsellim ve çok mutluyum :D

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
 • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
 • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
 • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
 • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...