Benim Çocuğum Filmine Destek Konseri

Haber ve Duyurular 2 Nisan 2012
Benim Çocuğum Filmine Destek Konseri

benim çocuğum, lambdaistanbul, eşcinsel belgesel, eşcinsel film Muhafazakar, homofobik ve transfobik toplumda, ebeveyn, aile ve aktivist olmanın zorluklarını yaşayan, şiddete uğrayan, ayrımcılığa maruz kalan aileleri konu alan “BENİM ÇOCUĞUM” belgeseline destek vermek isteyen LGBTT Dayanışma Derneği üyeleri konser organize ediyor.

Yönetmenliğini belgeselci ve akademisyen ‘ın üstlendiği “ / My Child” isimli belgesel film için, ilk kez gerçek isimlerini kullanıp yüzlerini gizlemeden kamera karşısına geçen LİSTAG‘lı (LGBTT Aileleri İstanbul Grubu) aileler çekim bütçesindeki açığı kapatmak amacıyla bir kampanya başlattılar. Çocukları lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel veya travesti olan ailelerin hedefi, kitle fonlama yoluyla toplayacakları desteklerle filmi bitirmek!

Aralık 2011’de başlatılan kampanyaya bugüne kadar 20 ülkeden 200’ü aşkın kişi destek verdi. 9 Nisan’da son bulacak olan kampanyaya listagfilm.com adresindeki IndieGoGo bağlantısı aracılığıyla katkıda bulunmak mümkün. İnternet üzerinden toplanan bu destekler 10 dolar gibi cüzi rakamlardan başlıyor. Filme dileyen herkes “az” yada “çok” demeden katkı sağlayabiliyor. Filme katkı sağlayanların isimlerini ya da destek miktarını açıklamaları gerekmiyor.

Lambdaİstanbul’un 6 Nisan Cuma günü, İstanbul LIVE‘de düzenleyeceği dayanışma konserinde Laterna & Sumru Ağıryürüyen, Neyse, Saly Angoz, Kafası Karışık Kontrtenor ve Dj Dalvador Salı şarkılarını “Benim Çocuğum” için çalıp söyleyecek.

Bilet almak ve bilet satışına katkıda bulunmak için: 0536 591 84 99

Katkıda bulunmak için:
http://www.indiegogo.com/my-child…
Film hakkında bilgi edinmek için: listagfilm.com

Filmin Künyesi:
Yönetmen: Can Candan
Yapımcılar: Gökçe İnce, Ayşe Çetinbaş, Can Candan
Ortak Yapımcı: H. Metehan Özkan
Görüntü Yönetmenleri: Oğuz Yenen
Yönetmen Yardımcısı: Boysan Yakar
Proje Danışmanları: H. Metehan Özkan, Memet Tarhan

Nedir?

LİSTAG, çocukları LGBTT olan anne babalar ve aile yakınları için çalışan bir dayanışma ve destek grubu.
Geleneksel aile kavramına alternatif bir yaklaşım sunan LİSTAG’lı evebeynler katıldıkları her toplantıda ve yürüyüşte LGBTT çocuklarının yanında durarak “başka bir aile mümkün” ve “çocuğumun yanındayım!” mesajını veriyor.

Çocuklarının cinsellikleri üzerinden öncelikle kendi cinselliklerini ve genel olarak Türkiye’deki cinselliğin açmazlarını konuşabilmeyi başaran ebeveynler, çocuklarının cinsel yönelimlerini ve cinsiyet kimliklerini yeni öğrenmiş aile bireylerine eşcinselliğin, biseksüelliğin ve transseksülleğin bir hastalık veya bir sapkınlık olmadığını öğretmeye gayret ediyor. 2008 yılında ilk kez biraraya gelen aileler dünyadaki diğer ebeveyn ve aile örgütleriyle de işbirliği halinde.

Can Candan Kimdir?

Belgesel sinemacı ve akademisyen Can Candan lisans derecesini Hampshire College’dan (ABD) sinema-televizyon dalında, sanatta yeterlik (doktora seviyesi) diplomasını da Temple Üniversitesi’nden (ABD) film ve medya sanatları dalında aldı.

Çeşitli üniversitelerde film ve medya sanatları üzerine dersler verdi. 2000-2005 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim elemanı, bölüm başkanı ve yüksek lisans program direktörü olarak çalıştı. 2005-2009 yılları arasında Sabancı Üniversitesi’nde ders verdi. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nin öğretim kadrosuna katıldı.

Boycott Coke (1989), Exodus (1991), Duvarlar MauernWalls (2000), 3 Saat (2008) isimli filmlerin yönetmenliğini yaptı. “Benim Çocuğum”, Belgesel Araştırmaları Merkezi Docİstanbul’un kurucularından olan Can Candan’ın üçüncü uzun metraj belgesel filmi.

Ayrıntılı bilgi için:

AYŞE ÇETİNBAŞ (Yapımcı)
Tel: 0537 620 51 41
Mail: basin@listagfilm.com
www.listagfilm.com

 
Etiketler: , , , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
  • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
  • Jeyan : Ben orası paşamken takılırdım oraya durakkende gittiğim çok olmuştu...
  • Mehmet : Herkese bol arkadasliklar...
  • Harun : Bayramın ikinci günü daha önceleri önünde yürüyüp bir türlü içe...