Ben de özgür olmalıyım.

Ortaya Karışık 15 Kasım 2009
Ben de özgür olmalıyım.

ÖZGÜR MÜYÜZ?

Eşcinsel olmak diyorlar doğru mu? Ruhunun farkında olmak, enerjini açığa çıkarmak, kuralları reddetmek… Peki hiç baktık mı etrafımızdaki arkadaşlarımıza, dostlarımıza, ya da tanımadığımız diğer geylere… Sizce her şey bir kalıptan çıkmış gibi değil mi?

Ve kalıptan çıkmayanlar direkt yaftalanıyor. Eşcinsel olmak insanlıktan ulvi bir makama göçmek demek değildir. Elbet içimizden geldiği gibi davranacağız. Biz önce insanız… Eşcinseller rahat bırakın eşcinselleri…. Sen geysin Madonna dinlemelisin. Evin gökkuşağının yedi rengine bürünmeli… Mutlak tütsü tütmeli… Kulağın jazz a eşlik edebilmeli… Sanat filmlerine aşina olmalı gözlerin… Bilmelisin tüm marka moda gelişimlerini… Bilmelisin bütün bunları….
Hayır! Bilmek zorunda değilim. Dinlemek zorunda değilim. Özgürlüğümü alamazsınız. Ya da özgürlüğümüzü… Kimseye Kezban diyemezsiniz. Baktınız mı kendinize bir aynada.
Seslenilen kesim biliyor kendini… Biz de pekala maça gidebiliriz. Biz de pekala yabancı dinlemeyebiliriz. Biz de özgürlüğümüzü böyle tadabiliriz. Biz böyleyiz. Biz de Geyiz.

HANDE AMACIN NE?

Hande nin sitesindeki yazıyı okuyunca sinyalleri almıştım. Bir şeyler var anlamıştım. Geçen sabırsızlıkla beklediğim Beyaz Show a baktım. Hayal kırıklığına uğradım. O da ne sound gayet bildiğimiz, gayet dinleyebileceğimiz… Hande popa mı dönüyor ne?

Nerde o çağ atladım, gelişim benim, herkes geride diyen Hande? Nerde onca insana baş kaldırıp kendini gösteren Hande? Nerde Madiyat önemli değil ben dünya müziği yapıyorum diyen Hande? Puffff….

Hande popu asla reddetmediğini ve popu özlediğini artık pop müzik yapmak istediğini söyledi. Bunun sebebi evet inanıyorumki televizyonda seyrettiğimiz, gazetelerde okudugumuz haberler…  Avrupa müzikten de ayrıldı. Hipnoz da olduğu gibi bir ikinci klip gelmedi. Acaba sorun kimdeydi?

Hande, Nasıl delirdim? ile inanılmaz bir beğeni toplamadı mı? Hande, Powerturk ödül töreninde Biraz Özgürlük le tüm dikkatleri üzerine çekmedi mi? Hatırla Hande. Evet unut dedin. Her gece yatmadan önce her sabah aç karnına. Ama unutamayız. Sen Apayrı albümünün mimarısın. Nice insanlara ulaştı o albüm. Niceleri ezberledi şarkılarını.

Yine en iyisini bilirsin fakat yolun yarısından dönme… Bir yerlere adım atmana cok az kalmışken gel yapma o bildik işleri. Bırak onlar kocaman öpsünler, bırak iki gözleri anlamasın olanları, neylerse eylesinler biri olmadan baharları…

Biz varız HANDE. Sen kal çizginde. Söyletme kimseyi sana, bize….

 
Etiketler: , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

2 Yorum Yapılmış

 1. ozgul [06 Aralık 2009 - 00:46]

  evet tum dusuncelerıne katılıyorum hepımız ınsanız saygı duymayı bılmıyoruz yasamlara ,ıste tek kaybımızda bu toplum olarak,yıllar once tv de escınsel bır ıngılızce ogretmenının verdıgı roportaj hala aklımda o ogretmen olarak yasamına devam ettırmek ıstemıs ama kendını ruhunu yasamak ıstedıgı ıcın toplum onu hayat kadınlıgına ıtmıs bu bı sucmu meslegını devam ettırseydı ozel hayatıda ona kalsaydı kısacası ozgurluk herkesın hakkı kendını yasamakta saygılar

 2. pazar [05 Ocak 2010 - 23:25]

  tamamen katılıyorum…ve özgül kardeşimi de kutluyorum yorumu ile herkese verdiği mesaj için.amma o kadar da üzülüyorum kaç kişi okuyo da hak veriyo.ne zor değil mi yaşam.

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
 • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
 • Jeyan : Ben orası paşamken takılırdım oraya durakkende gittiğim çok olmuştu...
 • Mehmet : Herkese bol arkadasliklar...
 • Harun : Bayramın ikinci günü daha önceleri önünde yürüyüp bir türlü içe...