Bearforce1’dan Erovizyon 2012 ile Geri Dönüş Sinyalleri

Müzik 28 Kasım 2011
Bearforce1'dan Erovizyon 2012 ile Geri Dönüş Sinyalleri

2007 Ekim ayında Bearforce1 Hu ha huha başlıklı yazı ile hayatımıza girmiş olan grubundan geri dönüş sinyalleri gelmeye başladı. Her ne kadar 2007 yılında biraz verip veriştirdiğimiz bir grupta olsa Bearforce1 onur yürüyüşlerinin ve ayı etkinliklerinin bir parçası olmayı başarmışlardı. Ancak 2009 yılında grup üyelerinden Turner’ın ayrılıp solo albüm çalışmalarına girişmesi ile dağılmış olan grup web siteleride dahil olmak üzere herşeyleri ile ortalıktan kaybolmuşlardı.

yarışmasına katılmak istemleri ile tekrar isimlerinden bahsettiren Bearforce1 ile yapılan röportajda bakalım neler dile getirilmiş;

bearforce1, bearforceone, ayı grubu, bear band

Bearforce1 şov dünyasına geri dönüyor, peki neden Erovizyon ile?

Bearforce1 : Erovizyonun bir parçası olmak bizim en büyük hayallerimizden birisi idi. Ancak özellikle son bir kaç yıldır hollandalı yapımcılar kendi firmalarındaki sanatçılar üzerinden seçimler yapıyordu. Bu sene Endemol tarafından gerçekleştirilecek olan seçmelerin tüm sanatçılara açık bir şekilde yapılacak olduğunun açıklanması ile bizde katılmak ve neler olabileceğini görmek istedik.

Grubunuz birçok başarılı şarkıya imza atmış olan Dimitri Stassos ve Gerard James Borg’un desteğini almış durumda. Ne kadar önemli bu sizin için?

Bearforce1 : Bizim için çok önemli bir durum. İnanıyoruz ki harika bir şov gösterisi ortaya çıkartabiliriz ancak bunun yanısıra şarkımızında iyi olması gerekiyor. Örneğin Finlandiya adına birinciliği kazanmış olan Lordi’yi düşünün. Şovları harikaydı ancak aynı zamanda iyi yazılmış ve hemen akla kazınan güzelde bir şarkıya sahiptiler.

Seçmelere “Action Man” isimli bir şarkı ile katılıyorsunuz. Şarkınızın tarzı ve içeriği hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Bearforce1 : Bir kere duyduysanız kesinlikle aklınızdan çıkmayacak olan bir şarkı. Şarkımız erovizyon’u kazanmak için gerekli olan temel özelliklerin hepsini taşımakta.

Hollandanın düşük puanlar alıyor olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bearforce1 : Hollandada çok başarılı sanatçılarımız var. Ancak çoğu böylesi bir riski göze almıyor, çünkü Erovizyondan kötü bir sonuçla dönmenin kariyerlerine zarar vereceğini düşünüyorlar. Bu nedenle erovizyona katılmıyorlar. İş böyle olunca da pek düşünmeden birilerini gönderiyoruz elemelere.

Youtube da özellikle 3 milyona yakın izlenme başarısı elde etmiş şarkılarınız mevcut. Bu başarınızı ve popülerliğinizi korumak adına ilerisi için ne gibi planlarınız var?

Bearforce1 : Avrupa hala birçok etkinlikte sahne alıyoruz. Ancak amacımız tabiki bunu dünya genelinde bir yaygınlığa ulaştırmak. Gerard ve Dimitrinin yardımı ile yine ortalığı sarsıcak olan bir şarkı yapacağız kesinlikle.

Dünyanın en ünlü blogcularından Perez Hilton hakkınızda “Gelmiş gelmiş en iyi şey” şeklinde bir ifade kullanmıştı. elemelerinde de destekler mi dersiniz Bearfor1’ı?

Bearforce1 : Neden olmasın. Her zaman desteğini isteyeceğimiz ve destekleyecek olan birisi. Geniş kitlelere ulaşmak adına kesinlikle yardımcı olacaktır.

 
Etiketler: , , , , , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
  • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
  • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
  • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
  • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...