Baskı Tişört ve Sorunları

Kategorilenmemiş 2 Ağustos 2007
Henüz Küçük Resim Eklenmemiş
Son zamanlarda aklımda olan birkaç gerçekleştirmeyi bekleyen projelerden birisi: “BASKI TİŞÖRT” ancak gerçekleşme aşaması yaklaştıkça sorunlarda artıyormuş ögrendigim üzre. Öncelikli olarak nasıl bir baskı sorusu aklımda bir o yana bir bu yana şeklinde dolanırken şimdilerde “iyi ama nerede bastırıcam” şeklinde sorular önceki sorucuklara eşlik ederek beynimde sorun çanlarını çalmaya başladılar.

ilk sorun begeni ölçütü nedir ne degildir belli olmayan ben için biraz çözüldü gibi şuan için 4 seçenege inmiş olan nasıl bir baskı sorusunun cevabı aşagıda eklemiş oldugun resimde olanlardan birisi :) Şuda bir gerçek ki “Bearformers” hoş gibi dursada sanırım şimdiden elendi gibi. Çogunlukla intel abimizdenb çarpma olan “bear inside” üzerinde yogunlaşmış durumdayım ama “I AMs Bear Food” da hoş gibi duruyor :( Bakınıza işte böyle kararsız biriyim. Neyse bu sorunun sevgilimin de begenmiş oldugu “Bear inside” ile çözüme kavuşacak gibi oldugunu düşündügümden (Olmadı kalan 3 taneyide bastırmak garanti olucak) şimdilik bu kısmı geçiyorum.

Zor olan kısım “NEREDE BASTIRICAM BEN BU MERETi” sorunu :( Birkaç yıl önce photoshop ta hazırlamış oldugun bir baskı vardı. Belki bilirsiniz Drowning Pool grubunun Rahmete o veya bu şekilde kavuşmuş olan solisti Dave Williams’ın “Tear Away” adlı klibinde giymiş oldugu rock sembollü tişörtün baskısı. Büyük bir şevkle hazırlamış oldugum baskı örnegi başlarda çok iyi idi ancak Kızılay karanfil sokaktaki zafir iş hanının en alt katında bulunan “Gangboy” magazasında yaptırmış oldugum baskıda ne yazık ki resmin dışında kalan ve tişörtle aynı renk olan kısım zamanla solmaya başladıgı için pek hoş bir görüntü olmamıştı. Bu nedenle şu aralar mümkünse sadece resmin oldugu kısmı basıp kalan boşlukları transparan şekilde es geçecek olan bir sistem aramaktayım. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler :)

Hiç olmadı, iş başa düştü degip kumaş boyama adı altında tişöt boyama ve tişörtü mahvetme girişiminede girebilirim sanırım.

 
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
  • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
  • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
  • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
  • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....