Ankara’da Yabancı Bir Ayı Olmak…

Makale ve Benzeri 22 Ağustos 2014
Ankara'da Yabancı Bir Ayı Olmak...

Ankara'da Yabancı Bir Ayı Olmak

Başka bir şehre gittiğimiz zaman yapabileceğimiz ilk işlerden biridir oraların ortamını araştırmak. Sitelerdeki profilleri gidilecek şehre taşımak ve o şehirde yaşayan insanlarla tanışma gayretine girmek. Kısa süreliğine gelmiş olduğum ’da bende aynı şeyleri yaptım. Tabi android telefonlarda uygulamalar otomatik olarak size yakın olan eşcinselleri gösterdiği için onlarda fazladan bir şey yapmaya gerek yoktu.

Ankara'da Yabancı Bir Ayı OlmakGeldiğim ilk andan itibaren telefonumu elime alıp civardaki ayı sevenleri araştırmaya başladım. İlk günün yol yorgunluğunun yanı sıra arkadaşlarla zaman geçirme nedeniyle kimseye fazla yazışamamıştım ama ikinci gün sabahın ilk saatlerinden itibaren ’dan gelen mesajlarla kendime gelmiştim. Tanışma amaçlı çekilen enteresan mesajlar vardı. Hatta daha da ileriye gidip neden Ankara’ya geldiğimi sorgulayanlar bile oldu. Kimisi beni yaşlı bulmuştu kimisiyse genç. Kimine göre zayıftım kimine göre şişman, öyle ki ben bile bir ara ne olduğumu karıştırdım. Hatta saçımdaki az beyaz olan tarafı saç kıran sanıp benim doktora gitmemi bile isteyenler olmuştu. Özetle herkes şehre yeni gelen ayıyı merak ediyordu. İçkileri tokuşturmak ve koyu bir muhabbet etmek isteyenlerin yanı sıra F*ckbody olayını aşıp grup davetleri yapanlar bile oluyordu. Kendimi biraz havalı hissetmeye başlamıştım. Herkesin ilgi odağı şehre yeni gelen tatlı ve yakışıklı bir ayı olmuştum.

Ankara’da ki ayılar ve ayı sevenler genelde çok gizliler. Sadece eşcinsellerin bildiği bir uygulamada genelinin fotoğrafı yok ve çoğu fotoğraf isteyince hemen gizlilikten ve deşifre olmak istemediklerinden bahsediyordu. Hem görüşmek istiyorlardı hem de fotoğraf göndermeyip ayrı bir dengesizlik örneği sergiliyorlardı. Bazıları sizin attığınız samimi mesajları yanlış anlayıp sizi küstahlıkla suçluyordu.

İlk 5 gün hemen hemen aynı yoğunlukta ve mesaj trafiğinde geçerken son günlerimde kimseden mesaj gelmemiş ve daha önce mesajlaştığım kişilere attığım mesajlara bile cevap gelmemişti. Sanırım bu şehirden gitme vakti geliyordu. Ankara’da yabancı bir ayı olmak belki 3-4 gün çok hoş oluyor ama daha sonra insanlar sizin yüzünüze aşina olup Growlr’ı açtıklarında hep sizi görünce çokta iplenmez oluyorsunuz.

Ankara’da ki ayılar şanssızsınız, benden size söylemesi. Buraya gelen ayı ve ayı sevenlere de  benden tavsiye “Niyetinizi hemen belli edin ki haksız suçlamalara ve muhabbetlere maruz kalmayın”.

Grr’ınız ve Woff’unuz bol olsun…

 
Etiketler: , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Kerim : Selam Ben Azərbaycandan ariyorum Bana yardim edin...
  • Olguncu : Güzel bir yer aşkımı orda buldum...
  • Jeyan : Ben orası paşamken takılırdım oraya durakkende gittiğim çok olmuştu...
  • Mehmet : Herkese bol arkadasliklar...
  • Harun : Bayramın ikinci günü daha önceleri önünde yürüyüp bir türlü içe...