A Bear’s Story – 2003

Kategorilenmemiş 3 Nisan 2007
Henüz Küçük Resim Eklenmemiş

Cachorro (BearCub) tanıtımı sırasında “A Bear’s Life” gibi şeklinde bir kıyaslama sonrası “A Bear’s Life” dan da bahsetmenin doğru olacağını düşündüm.

“A Bear’s Life” 2003 yapımı 21 dakikalık, ayı hayatından bir kesit sunan ve bu kapsamda önemli bir geçiş noktası kabul edilen kısa film. Gösterime sunuldugu birçok festivalden bazıları;

(*) Salt Lake City Gay and Lesbian Film Festival
(*) Phoenix Gay and Lesbian Film Festival Out Far!
(*) NeonFest GLBT INTERNATIONAL FILM FESTIVAL OF LAS VEGAS
(*) 1st Vermont Bear Film Festival
(*) The Oslo Gay and Lesbian Film Festival in Norway

Robert (Kevin Bowe – aynı zamanda yazar) iri yapılı kendi yalnızlıgıyla mutlu oldugunu düşünen ve açılma konusunda emin olamayan bir bear dır. Hikayemiz Robert’in yakın arkadaşlarından Rick (Kleev Guessford)’in Robert’ı yogun ısrarlarla bir gay bara götürmesiyle başlar. Barda tanışmış oldugu John (Dean Ricca) açık bir şekilde Robert’a olan ilgisini belli eder ve onu evinde verecegi havuz partisine davet eder.

Partiye gidip gitmemekte emin olmayan Robert kabugunu kırma zamanın geldigini düşünerek partiye katılır. Eşcinsel olgusundan dolayı aklındaki kalıba uygun olmadıgını düşünen Robert sahip oldugu bu iri yapıdan ötürü yalnızlıgı kabullenmiş gibi görünsede partide kendi gibi insanların varlıgına şahit olması ile mutlu olurken aşkın nereden geldigi belli olmaz ve küçük bir kaza sonucu John ile olan ilk öpüşmesini havuz içerisinde yaşar.

Girmiş oldugu bu yeni çevre ile Robert kendini kabullenmiş, hayatına yalnızlık dışı birşeyler katarak mutlulugu ve en önemlisi de aşkı bulmuştur.

(*) ilişkinin ilerleyişinde yaşananlar sadece bir yatak ve iki kişi ile çok başarılı bir şekilde anlatılmış.

(*) John : And You?
__Robert : Yeah, I’m a gay
__John : No! You’r a bear

NASIL İZLEYEBİLİRİM?

“A Bear’s Story” i buraya tıklayarak media playerınız aracılıgıyla izleyebilirsiniz.

(*) Özellikle müzikler hoş olmuş ve barda Robert ile John’un göz göze gelme sahnesinde tavırlar la beraber arkada çalan “Alive Again” kesinlikle görülmeli…

 
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

4 Yorum Yapılmış

 1. diagonel [04 Nisan 2007 - 12:16]

  filmi izleyemedim ya benim mediaplayer ımda bir sorun var yada verdiğin adreste tam olarak anlamadım ama karşılaştığım sorun adresteki bir uzantının eksikolmasından dolayı mplayer ı çalıştırmadığını söylüyor

  filmin genel konusu anladığım kadarıyla out olma üzerine yoğunlaştırılmış biraz daha sosyal olun insanlar sizi siz olduğunuz için seviyor gibi mesaj algıladım yanılıyormuyum?

 2. Muhayyel [04 Nisan 2007 - 12:54]

  Bu türde izlediğim ilk filmdi. Robert’in değişim sürecini izlemek keyifliydi. Bu arada film media playerdan izlenemiyor, real playerın yüklü olması lazım.

 3. İçimdeki Ayı [04 Nisan 2007 - 14:57]

  Öncelikle eksik bilgilendirme için üzgünüm :( “Media Player Classic”e inatla Media Player diyenlerden oldugum için küçük bir sorunmuz oldu ne yazık ki, ancak sisteminizde K-Lite codec pack yüklü olmasınıda işin içine katmalı tabi ki. Bende hali hazırda yüklü oldugu için Media Player Classic ile (Real Player’a gıcık kaptıgımdan) izleyebiliyorum. İşin garip tarafı tüm sistemlerde yüklü oldugunu nerden çıkarttım onu anlıyamadım. :)

  Muhayyel (bu arada hoşgeldin) ‘inde dedigi gibi dosya orjinali Real Player ile izlenebiliyor. Programı kurarak sorunu ortadan kaldırabilirsin Diagonel.

  Filmin genel konusu out olma üzerine denilebilir ancak burda out olma “ayı ortamına” karşı yapılıyor. Kişinin kendi tarzından insanların varlıgını keşfetmesi ve kader olarak nitelendirdigi kabullenilmiş yalnızlık kabuklarını kırması.

  Bu arada Muhayyel, filmi begenmiş olmana sevindim. İzleme şansın olursa bir alt başlıktaki filmi de seveceksin diye düşünüyorum…

  iyi seyirler…

 4. diagonel [04 Nisan 2007 - 18:31]

  OUT OLMA SADECE AYI ORTAMINA DEĞİL ÖNCELİKLE KİŞİNİN KENDİ KENDİNE AÇILMASIYLA BAŞLIYOR SONRASIDA ÇORAP SÖKÜĞÜ GİBİ GELİYOR ZATEN …
  GÖRDÜKÇE FARK ETTİKÇE GELEN RAHATLAMA VE HUZUR…

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

 • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
 • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
 • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
 • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
 • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...