7. Homofobi Karşıtı Buluşma Başlıyor

Haber ve Duyurular 6 Mayıs 2012
7. Homofobi Karşıtı Buluşma Başlıyor

Kaos GL Derneği bu yıl yedincisini düzenleyeceği Uluslararası Karşıtı Buluşma’nın (HKB) programını açıkladı.

Uluslararası ’nın bu yıl gerçekleşecek yedincisinin programında “Sınırlara Karşı Forum”, “Medya-İletişim Forumu”, “Yoldaş Forum”, Kentsel Forum”, “Trans Forum”, “Lezbiyenler ve Biseksüel Kadınlar Forumu”, “Anarko-Queer Forum”, “Anti-Militarist Forum”, “Sığınmacılar İçin Sınırlara Karşı Forum”, “Öğrenciler Buluşması”, “Arkadaş Z. Özger Buluşması” ile “Erkelik Forumu” yer alıyor.

Özgürlüğün bayramı 1 Mayıs yürüyüşü ile başlayacak olan Buluşma, 20 Mayıs’ta “Homofobi ve Karşıtı Yürüyüş” ile sona erecek.
Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği ayrımcılığına karşı mücadele yürüten Kaos GL, her yıl 17 Mayıs Haftasında düzenlediği Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’yı homofobi ve transfobiye karşı 7 yıldır örgütlüyor.

eşcinsel yürüyüş, homofobi karşıtı buluşma

7. Buluşma’nın katılımcıları
 

Homofobi ve transfobi karşıtı herkesin katılımına açık yapılan Buluşma’da, Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans (LGBT) bireyler, dernek ve oluşumlarla birlikte her yıl olduğu gibi yine yurt içinden ve yurtdışından akademisyenler, kadın örgütlerinden temsilciler, hukukçular, gazeteciler, sanatçılar, yazarlar, sivil toplum temsilcileri ile politikacılar katılıyor.

5 ülkeden uluslararası katılım

İranlı LGBT sığınmacıların yanı sıra Rusya, Macaristan, Almanya ve Norveç’ten akademisyen, politikacı ve LGBT aktivistler Homofobi Karşıtı Buluşma için Ankara’ya geliyorlar.
14 üniversiteden akademisyen

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi olmak üzere 14 üniversiteden akademisyenler 7. Homofobi Karşıtı Buluşma’ya katılacaklar.
10 kurum destekledi, Kaos GL koordine etti

Kaos GL tarafından koordine edilen Homofobi Karşıtı Buluşma’nın Ankara merkez etkinlikleri bu yıl Ankara Üniversitesi SBF İnsan Hakları Merkezi (İHM), ODTÜ LGBTT Dayanışması, ODTÜ Siyaset Bilimi Topluluğu, ODTÜ Sosyoloji Topluluğu, Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğrenci Dayanışma Derneği (SBF-d-DER), Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, Kaos GL Eğitim Komisyonu, Yeryüzüne Özgürlük Derneği, Uluslararası Af Örgütü Şubesi ve Ekoloji Kolektifi’nin katkılarıyla düzenleniyor.
7. Buluşma’nın etkinlik mekânları

7. Buluşma’nın merkezi etkinlikleri Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nün yanı sıra Ankara’da sekiz ayrı mekanda gerçekleşecek.
Buluşma’nın etkinlikleri bu yıl Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Merkez Kampüsü, Tayfa Cafe, Kaos Kültür Merkezi (KKM), Aylak Yaşam Kültür Evi, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) İnsan Hakları Merkezi (İHM), Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Roxanne Cafe, Ekoloji Kolektifi, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Toplumsal Araştırmalar Kültür Ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV)’ın mekânsal destekleriyle yapılacak.

7. Homofobi Karşıtı Buluşma’nın konserleri için Nefes Bar, partileri içinse Sixtiees Club ev sahipliği yapılacak.

Gün gün buluşma programı ve yazının devamı için TIKLAYINIZ.

 
Etiketler: , , , , , ,
 

Beğendiyseniz daha fazlası var

Söyleyecekleriniz mi var? Buyrun...

 
İçimdeki Ayı - Yazarlık Başvurusu

İçindeki Ayıya Kulak Verenler

  • Madamlulubel : Ben kaş, smiley ve burun piercingi kullandım. Şuan sadece kaş piercingi...
  • Kötü Kedi Şero : keyifli bi etkinlikti... sıcak samimi ve içten bi sohbetti... katılan h...
  • Göksel K. : Valla bu kapaktaki adamla sevişmek için her şeyimi veririm....
  • İçimdeki Ayı : Fariz Merhaba, Heteroseksüellik neden oluşur, esas nedeni nedir?...
  • Fariz : iyi gunler sorum şu: eşcinsellik neden oluşur,bunun esas nedeni ne, ...